tisková konference

Přesun jako emigrant nebyl příjemný, říká Razýmová o cestě na MS

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová
Zdroj: Svaz lyžařů ČR
David Chmátal
David Chmátal
23.2. 2021 18:40
Téma:

V rámci videotiskové konference s českou lyžařskou reprezentací před novináře usedla naděje na dobré umístění na mistrovství světa v německém Oberstdorfu Kateřina Razýmová. Promluvila o blížících se závodech i o rychlém opuštění ČR.

Razýmová patří k největším tahounům ženské reprezentace. V posledních letech se zařadila mezi top světovou třídu, a i trenér Jan Franc na ni sází. 29letá lyžařka s tlakem počítá."Ta role je trochu jiná, ale cíle jsou pořád stejné. Situace je komplikovanější pro mou psychiku, ale během roku a půl jsem se s ní naučila pracovat, řekla na úvod konference Razýmová.Program se může změnit, ale kromě čtvrtečního sprintu by měla Razýmová nastoupit ve všech zbylých závodech. Největší šanci na úspěch cítí na delších tratí pro vytrvalce.


"Těším se na všechny. Nejvíce zkušeností mám s desítkou. To je závod, kde nepůjdu úplně do neznáma, protože desítky absolvuju v podstatě každý víkend. Ale těším se i na skiatlon a třicítku," komentovala to, co ji čeká.

 

České výpravě účast na mistrovství světa, které je už tak nejvyostřenější akcí roku, znepříjemnily nové nařízení německé vlády a zrušení Světového poháru v Novém Městě. Před týdnem museli sportovci narychlo opustit Českou republiku a vydat se za hranice, jinak by se světového šampionátu nemohli zúčastnit."Kvůli podmínkám na lyžování v Plzni jsem byla připravená, že se do Nového Města přemístím o pár dní dřív. Takže v tom jsem měla tu situaci ulehčenou, protože jsem byla sbalená a jen jsem změnila destinaci. Nicméně není to příjemné, když se člověk přesouvá jako emigrant," popisovala Razýmová dění minulých dní a přesun do Ramsau, kde dokončila přípravu.


Nyní už je v místě šampionátu v Oberstdorfu, ale tamní podmínky se zimními sporty příliš nekoresponudjí. Teploměry ukazovali až pres 20 stupňů Celsia. Sníh je tak mokrý a tolik nedrží. 


"Jednak má člověk velkou žízeň a ztrácí rychleji minerály, tím mohou dříve nastoupit křeče. Ale zásadní problém je v obtížnosti trati, díky mokrému sněhu se trať stává neskluznou jak nahoru, tak dolu. Ty sjezdy jsou nebezpečné a hluboké, navíc na nohou máme dvoumetrové běžky a nezatáčí se na nich dobře," komentovala běžkyně teplejší podmínky MS. 

 

O nebezpečí sněhové pokrývky ví své sjezdař Romed Baumann, který v cílí skončil v bariéře: 

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   13:25 15:05
   15:05

   ATP Tour 250: Open Sud de France

   17:00

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   17:20

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: New York Rangers - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Stade Brestois

   12:55 14:55
   14:55

   Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   16:50

   NBA - akce měsíce

   17:00

   Fotbal: Lille OSC - Racing Strasbourg

   18:55

   Ragby: Northampton Saints - Bath Rugby

   20:40

   Fotbal: Tipsport Malta Cup 2021 - Ohlédnutí

Celý program