přehled zajímavé varianty

Přestupy, které nedopadly. Kde mohl hrát Ronaldo, Zidane a další?

Každé přestupové období fotbalová veřejnost s napětím sleduje, kam která fotbalová hvězda přestoupí. Ne vždy ale na chystaný transfer dojde. Podívejte se na výběr zajímavých přestup, které nikdy neklaply. Kde mohl skončit třeba legendární Pelé?

Začneme v relativně dávné minulosti. Konkrétně v šedesátých letech. Tehdy bavil fotbalový svět kromě party československých "Chilanů" v čele s Josefem Masopustem i Pelé. Legendární Brazilec prakticky celou kariéru zasvětlil klubu Santos. Ale nechybělo mnoho a jeho umění mohli obdivovat i Evropané. "Chtěl mě Real Madrid, Juventus a také Manchester United," přiznal sám Pelé. Ten taky uvedl, proč námluvy vždycky skončily na mrtvém bodě. "Hodně jsem o přestupu do Evropy přemýšlel. Raději jsem ale zůstal s týmem mého srdce," objasnil příčinu, která už se v dnešní době bohužel moc nenosí.

Hned dva slavní fotbalisté mohli podle webu The Sun oblékat dres Sheffieldu. V době, kdy byl sedmnáctiletým nadějným mladíkem, zatoužilo vedení klubu po Diegu Maradonovi. V Sheffieldu mohl kariéru naopak ukončit Eric Cantona. Když se ale dozvěděl, že by měl přijít nejprve na zkoušku, urazil se a z transferu sešlo.

 

Zinedine Zidane byl v roce 1995 už známým fotbalistou. Patřil mezi opory francouzského Bordeaux a i díky tomu po něm hodil laso klub z britských ostrovů. Přestup do Blackburnu však nakonec zatrhl majitel klubu Jack Walker. "Proč chcete Zidana, když máme Tima Sherwooda?" divil se tehdy. Odpovědí mu dal tehdy třiadvacetiletý mladík v následujících letech víc než dost.

Spekulace, kam může přestoupit Cristiano Ronaldo, vždycky plnily řádky novin. Sám přiznal, že když navštívil stadion londýnského Arsenalu, ten klub si zamiloval. Arséne Wenger se však tehdy se Sportingem Lisabon nedomluvil. Podobně to skončilo v případě Liverpoolu a portugalský reprezentant nakonec oblékl dres Manchesteru United.

Robert Lewandowski svými góly táhne jak Bayern Mnichov, tak polskou reprezentaci, které vystřílel postup na EURO. Místo Polska či Německa si však mohl vydělávat peníze v Boltonu. A důvod, proč tenhle přestup neklapl? Hodně kuriózní. Před šesti lety se totiž zrovna k životu probudila islandská sopka Eyjafjallajokull a dostat se do Anglie bylo prostě nemožné.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program