mol cup osmifinále

Přestřelku v Olomouci ovládl Jablonec, v poháru končí i Teplice

Olomouc - Jablonec
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Jablonce postoupili do čtvrtfinále domácího poháru. Mezi nejlepší osmičku prošli po výhře v Olomouci. Nad domácí Sigmou zvítězili 4:3. Překvapivým výsledkem skončil zápas v Teplicích, kde domácí nestačili na druholigový Hradec Králové.

Oba týmy si vzájemný souboj zopakovaly po pouhých deseti dnech, kdy spolu v lize remizovaly 0:0. Že to tentokrát nebude bez branek, bylo ale jasné už v deváté minutě, kdy poslal Jablonec do vedení Kubista.

Sigmě se však ještě do půle podařilo skóre otočit. Nejprve vyrovnal Plšek, těsně před odchodem do šaten dal hlavou na 2:1 Hála.

Severočechům ale stačilo deset minut druhé pětačtyřicetiminutovky, aby získali otěže zápasu zpět do svých rukou. Mezi 47. a 56. minutou se dvakrát prosadil Tecl a druhý přesný zásah přidal i Kubista.

V 79. minutě korigoval Chorý, ale na prohře Olomouce už nic nezměnil.

Do čtvrtfinále se nepodívají fotbalisté Teplic. Severočeské fotbalisty zaskočil druholigový Hradec Králové, který na Stínadlech vedl od třicáté minuty díky Súkenníkovi. Po přestávce navíc zvýšil Miker. Na jeho branku ale dokázal vzápětí odpovědět Vaněček a Teplice byly zpět ve hře.

Jen ale pár desítek vteřin, než na rozdíl dvou gólů ve prospěch hostů dal Shejbal. Závěrečný tlak Teplic pak vyústil jen v branku Vondráška a Východočeši jdou po výhře 3:2 do čtvrtfinále.