Přestřelka mezi Ducks a Kings! Hostům nestačil hattrick Kempeho

Skok Aleš
Aleš Skok
9.3. 2021 7:35

Hokejová NHL nabídla v noci šest zápasů. Nejzajímavějším zápasem byl určitě zápas mezi Anaheimem a Los Angeles, kde padlo 11 branek! Šťastnější byli nakonec domácí.Ve hře bylo i několik Čechů, ale žádný se bodově neprosadil.

Zápas mezi Ducks a Kings byl jednoznačně nejofenzivnějším duelem uplynulé noci. Skóre se přesouvalo ze strany na stranu a za Los Angeles se třikrát prosadil švédský útočník Adrian Kempe. Jenže to stačilo pouze na jeden bod. Anaheim zvítězil 6:5 v prodloužení. V Západní divizi jsou ale oba týmy stále mimo play off. Za Kings se do hry kvůli zranění nedostal Martin Frk.

Neuspěl ani vedoucí tým Západní divize Vegas Golden Knights. Hosté se ani jednou neprosadili proti aktuálně třetí Minnesotě a padli 0:2. Hostům nepomohl ani Tomáš Nosek.

Na domácím ledě neuspělo Colorado, které padlo s Arizonou. Coyotes se tak dotáhli na pouhý bod ke svému soupeři a jsou pátí. Avs stále drží pozici pro play-off.

Edmonton si měl podle papírových předpokladů v pohodě poradit s trápící se Ottawou. Jenže se hodně natrápil, přesto slaví dva body po vítězství 3:2. Olejáři se tak v kanadské divizi posunuli na druhé místo, Senators jsou nadále suverénně poslední.

St. Louis bylo favoritem na ledě San Jose, ale tuto roli nepotvrdilo. Padlo 2:3 v prodloužení, přesto jsou Blues stále druzí. V dresu Sharks se z vítězství radoval i Radim Šimek. Tomáš Hertl kvůli nemoci stále chyběl.

V posledním střetnutí proti sobě stál Vancouver a Montreal. Domácí otočili nepříznivý vývoj a po samostatných nájezdech zvítězili 2:1. Canadiens se drží na poslední postupové pozici do play-off o tři body právě před Canucks.