Aktualizováno 7:21
22.1. 2021 6:45
NHL

Oko českého fanouška potěšil souboj mezi Bostonem a Philadelphií, který přinesl pořádnou kanonádu a přetahovanou mezi Jakubem Voráčkem a Davidem Krejčím.

V osmigólové vřavě nakonec uspěl až po nájezdech Boston. Letci po druhé třetině vedli 2:0, závěrečné dějství se ale proměnilo v pořádnou bitvu.

Boston se dokonce dostal díky dvěma nahrávkám Krejčího do vedení 4:3, avšak van Riemsdyk druhým gólem po třetí asistenci Voráčka vyrovnal a klání tedy musely rozhodnout až nájezdy, v nichž skóroval jen DeBrusk a přiřkl Bruins druhý triumf.

Parádní přestřelka se strhla i ve Vancouveru. Po osmi minutách svítilo na tabuli skóre 2:2. Apetit ale vydržel jen Montrealu, který v závěru druhé třetiny skóroval třikrát za 75 vteřin a připsal si vysoký triumf.

Ani dvě parádičky Nathana MacKinnona nestačily Coloradu k úspěchu. Brankář Francouz vypadl ze hry kvůli zranění a do branky tak naskočil třetí gólman Hunter Miska.

Králové z Los Angeles rozhodli o svém prvním vítězství v sezóně v poslední pětiminutovce, kdy nejprve skóroval Kempe a Lizotte pak výsledek korunoval ranou do prázdné.

Dobrou formu z úvodu ročníku potvrzuje také Winnipeg, který si zapsal třetí vítězství. V Ottawě rozhodl třemi góly v prostředním dějství, Senátoři poté dokázali pouze korigovat.

Bez porážky odešel z ledu potřetí v řadě také úřadující šampion z Tampy, který uspěl v Columbusu v nastaveném čase. Potřetí v ročníku pak uspěli Ostrované, kteří porazili New Jersey.

Výsledky NHL:

Boston – Philadelphia 5:4 sn. (0:0, 0:2, 4:2 - 0:0)
Branky: 41. Studnicka (Krejčí), 43. Coyle, 54. Ritchie (Krejčí), 56. Carlo, rozh. náj. DeBrusk – 27. Giroux, 38. van Riemsdyk (Voráček), 48. Sanheim (Voráček), 57. van Riemsdyk (Voráček).

NY Islanders – New Jersey 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Barzal, 20. Eberle, 42. Eberle, 46. Nelson – 23. Bastian.

Columbus – Tampa Bay 2:3 pr. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 1. Bjorkstrand, 41. N. Foligno – 37. Coleman, 38. Joseph, 62. Point.

Ottawa – Winnipeg 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 58. Tierney – 12. Ehlers, 25. Scheifele, 28. Lowry, 34. Wheeler.

Vancouver – Montreal 3:7 (2:2, 0:4, 1:1)
Branky: 4. Horvat, 8. Horvat, 45. Sutter – 2. Toffoli, 6. Armia, 22. Toffoli, 35. Anderson, 36. Evans, 37. Armia, 59. Chiarot.

LA Kings – Colorado 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Doughty, 38. Vilardi, 57. Kempe, 60. Lizotte – 5. Rantanen, 20. MacKinnon.

Čtveřice Rusů z Washingtonu včetně kapitána Alexandera Ovečkina porušila covidové protokoly a bude svému týmu chybět:

Vybrané zápasy NHL můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport a platformě Voyo.

• Fotbal: Angers SCO - RC Lens

14:45 16:30