Dojde na odvetu?

Přestřelka dvou těžkých vah. Nejsi lepší, vzkazuje Pešta Martínkovi

Dvojice zápasníků (zleva Viktor Pešta a Michal Martínek) na oficiálním vážení.
Zdroj: Profimedia
Dvojice zápasníků (zleva Viktor Pešta a Michal Martínek) na oficiálním vážení.
Téma:
MMA

Mrzí ho to. Už jen ze samotných vyjádření lze vycítit, jak moc zápasníka Viktora Peštu štve prohra o titul v těžké váze proti Michalu Martínkovi. Jejich vyhrocený souboj totiž skončil hodně předčasně, a to když Martínek zlomil svému soupeři čelist a o vítězi bylo rozhodnuto.

„Teď mě porazil, ale jsem přesvědčený, že není lepší. Na prohře mě strašně mrzí jedna věc. Kdyby mě jakkoliv porazil, tak si řeknu, ok, porazil mě lepší bojovník a můžu si z toho něco vzít,“ vzkázal sebevědomě do médií Pešta, který si myslí, že o titulu rozhodla spíše náhoda. „Takhle jsem prohrál, protože přišlo zranění, smůla. Třeba je lepší, ale z tohoto zápasu to nevíme. Jsem skálopevně přesvědčený, že já jsem lepší,“ dodal bývalý UFC zápasník.


Viktor Pešta totiž do zápasu vstupoval jako jasný favorit, a to zejména díky svým letitým zkušenostem a velkou přízní fanoušků, kterou měl v zádech. I tak však stačila jedna dobře mířená rána Martínka a o vítězi pásu těžké váhy v rámci turnaje Oktagon 15 bylo rozhodnuto.

„Slyšel jsem nějaké názory a vyjádření. Obecné pravidlo, co mě naučil život a zkušenosti a lidi z mého okolí – nikdy nebudeš lepší a horší než kdokoliv jiný. Jsme na úrovni, kde všichni trénujeme podobně a v zápase ti rozhodne každý okamžik a detail přípravy,“ odpověděl spíše diplomaticky šampion Martínek.Když prohraješ, nasypej si popel na hlavu, analyzuj chyby a vrať se silnější. Takhle jsem to udělal já a vím, že to funguje. May the force be with you,“ nepřímo vzkázal držitel pásu svému českému konkurentovi.


Ačkoliv se Pešta momentálně dává dohromady po zranění čelisti, brzy by svého konkurenta, který ho smolně porazil, mohl vyzvat znovu. Nebude to však dříve než se Martínek utká v oktagonu se slovenským neporaženým bijcem Martinem Budayem. Otázkou také je, jestli Pešta nezváží případný přechod do nižší váhové kategorie, kde by v polotěžké váze mohl vyzvat jednoho z dvojice Vémola – Végh.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program