Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2017 06:55
australian open čtvrtfinále

Přestávka Chorvatce prospěla. Plíšková končí ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Cesta Karolíny Plíškové letošním Australian Open skončila ve čtvrtfinále. Chorvatce Lučičové-Baroniové podlehla ve třech setech. I přes porážku si polepší v žebříčku WTA a dosáhne na své kariérní maximum.

Plíšková si díky své premiérové účasti ve čtvrtfinále v Melbourne vylepší své žebříčkové maximum. Z pátého místa by se měla posunout na post světové trojky.
 

V utkání s Lučičovou-Baroniovou byla Plíšková častěji pod tlakem a dala skoro o polovinu méně vítězných míčů (23:42). Chorvatka hrála mnohem odvážněji a Češka přišla sedmkrát o podání a nezvládla koncovky první a třetí sady.
 

V rozhodujícím setu vedla Plíšková 4:3. Lučičová-Baroniová si vzala pauzu na ošetření a Plíšková pak prohrála 12 ze zbylých 13 výměn. Při mečbolu napálila míč z returnu forhendem do sítě. Zápas trval přes hodinu a tři čtvrtě.
 

Loňská finalistka US Open Plíšková, od prosince svěřenkyně kouče Davida Kotyzy, tak prohrála po devíti vyhraných zápasech poprvé v sezoně.
 

Čtyřiatřicetiletá Lučičová-BAroniová si zahraje druhé grandslamové semifinále v kariéře. Do toho prvního se dostala již před osmnácti lety ve Wimbledonu.
 

Soupeřkou Lučičové-Baroniové (79. WTA) v semifinále bude  dvaadvacetinásobná grandslamová šampionka a druhá hráčka světa Serena Williamsová z USA, která přehrála Britku Kontaovou 6:2, 6:3.

msl, ČTK TN.cz