Středoškolský esport

Přes 100 středních škol se zapojilo do nové sezony Esport ligy!

ELSŠ Niceboy ORYX
Zdroj: esportliga.cz
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
16.2. 2021 21:57
Téma:

Esport liga s potěšením hlásí růst popularity své středoškolské ligy v League of Legends pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Po testovacím nultém ročníku se do první oficiální sezóny přihlásilo rovnou 39 škol a nyní se počet přihlášených týmů více než ztrojnásobil. V novém roce totiž potvrdilo registraci dohromady 106 středoškolských týmů.

Spousta volnočasových aktivit se ze života studentů vytrácí, ale hraní počítačových her zůstává. O to větší zájem organizátoři Esport ligy evidovali v rámci jediné ligy určené speciálně pro střední školy a víceletá gymnázia.

 

Cílem soutěže je nabídnout jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži. V současné situaci je pro studenty daleko těžší nějakým způsobem společné zážitky se spolužáky získat, a proto řada z nich možnost účasti v Niceboy ORYX Esport lize středních škol vítá.

 

 

Každý týden se budou vysílat vždy dva vybrané zápasy za asistence profesionálních komentátorů, a to na streamovací platformě Twitch. Díky tomu mají vybraní studenti poprvé jedinečnou možnost zažít pocit pravého profesionálního hráče.

 

 

Úvodní kolo se koná v úterý 16. února a ve vysílání se proti sobě v úvodním klání postaví brněnská Střední průmyslová škola chemická a pražské Gymnázium Na Vítězné pláni. Zápas je možné sledovat na twitch.tv/esportligacz.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program