Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 3. 2019
sledujeme přepadení tenistky

Je vinen! Petru Kvitovou přepadl Radim Žondra, sdělil soud

Petra Kvitová a Radim Žondra u soudu
Zdroj: ČTK

Případ tenistky Petry Kvitové z roku 2016 je zřejmě definitivně uzavřen. U městského soudu v Brně si obžalovaný Radim Žondra vyslechl rozsudek. Je vinen a za těžké ublížení na zdraví a porušení domovní svobody dostal 8 let nepodmíněně ve vězení se zvýšenou ostrahou. Verdikt není pravomocný, obě strany se proti němu mohou odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Radim Žondra stál od úterního rána tváří v tvář soudu a poslouchal čtení z listin. Soudkyně Dagmar Bordovská oznámila, že má výpis mobilní komunikace z okolí Jezdecké ulice, kde k napadení Petry Kvitové došlo.

14

GALERIE: Petra Kvitová a Radim Žondra u soudu

Zdroj: ČTK

Radim Žondra u soudu

Hodnocení:


Soud také dostal zjištění kriminalistů, že na límci teplákové bundy Petry Kvitové byla zachycena pachová stopa. Naopak z daktyloskopie žádné relevantní stopy zjištěny nebyly.


Radim Žondra zjištění pachových stop zpochybňoval. Kvitová podle něj měla jet v bundě přes půl republiky a odevzdala ji policii skoro 12 hodin od spáchání činu. Podle obžalovaného byly porovnávány tři stopy a jen jedna byla pozitivní.


Z listin vyplývá, že kamerové záznamy přítomnost Radima Žondry nebo jeho automobilu před domem v Prostějově ani jeho okolí neodhalily.

ZÁVĚREČNÉ ŘEČI

Po čtení z listin přišel čas na závěrečné řeči. Státní zástupce Ivan Hrazdíra sdělil, že Petra Kvitová pachatele poznala a celou dobu vypovídala jistě a konzistentně. 

Ohledně alibi Radima Žondry je díky videozáznamu zřejmé, že noc před činem byl u své přítelkyně v Černé Hoře (okres Blansko) a k samotnému činu nemá žádný vztah. To, že byl ale ráno na pracovišti v Napajedlích stavební deníky neprokazují.

Radim Žondra
Zdroj: Profimedia

Proti Žondrovi defakto stály dva nepřímé důkazy: rekognice Petry Kvitové a pachová stopa, kterou se snaží obžalovaný zpochybnit. Přesto státní zástupce navrhl přísný trest ve výši 12 let odnětí svobody. Čin totiž proběhl ve zkušební době podmínečného trestu, který si Žondra odpykával. 

ROZSUDEK

Krajský soud v Brně nakonec uznal Radima Žondru vinným z těžkého ublížení na zdraví a porušení domovní svobody. Potrestal ho osmi lety vězení. Soud zároveň zrušil předchozí rozsudek z jiného případu, kterým soud poslal Žondru do vězení na 2,5 roku. Žondra nadále vinu popírá. Verdikt není pravomocný, obě strany se proti němu mohou odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.


Připomeňte si reportáž o přepadení Petry Kvitové:

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 00:00 01:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   01:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   02:15

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   09:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program