Přemožitel Plzně v Lize mistrů končí, Alkmaar nestačil na Kyjev

Dynamo Kyjev – AZ Alkmaar
Dynamo Kyjev – AZ Alkmaar.
Richard Wagner
Publikováno 15. 9. 2020

Nizozemský vicemistr z Alkmaaru, který vyřadil z boje o Ligu mistrů Viktorii Plzeň, skončil svoji pouť ve třetím předkole, kde nestačil na ukrajinské Dynamo Kyjev.

V prvním poločase měl sice více ze hry Alkmaar, ale do druhé půle nastoupili lépe Kyjevští. Hned ve 49. minutě se prosadil Rodrigues a i když se posléze AZ nadechl k náporu, zápas rozhodl v závěru Šaparenko.

Ve hře o základní skupinu Ligy mistrů zůstává i PAOK Soluň, který vyřadil portugalského vicemistra Benfiku. Lisabonský tým se zmohl jen na snížení v nastaveném čase. Podobný průběh měl i zápas Gentu s Rapidem Vídeň, který také gól na 1:2 zaznamenal až po skončení základní hrací doby.

Další klání jsou v plánu ve středu, kdy se rozhodne i o soupeři pro pražskou Slavii, která může narazit na někoho z dvojice Midtjylland – Young Boys Bern.