nova sport ufc

Premiéra UFC v Nizozemí: Overeem a Struve plánují velkou show!

Ufc
Zdroj: facebook.com

V sobotu večer zapomeňte na hokej. Ledovou plochu nahradí v zemi tulipánů oktagon, kterým pořádně otřesou těžké váhy. Místní fanoušci budou mít v hlavních zápasech domácí zástupce a tak bude komu fandit. Svého oblíbence nejen z Evropy si však najde každý a skvělý vysílací čas je už pouze třešničkou na dortu.

Alistair Overeem a Andrei Arlovski jsou jména, která většina diváků UFC již zná. Co však možná nezná, je zajímavé pozadí, které za tímto hlavním zápasem večera stojí. Oba pánové totiž trénují ve stejném gymu a pod stejnými trenéry. Došlo tedy na neobvyklou věc a to, že si trenéry rozdělili a navíc tréninkové časy, aby na sebe během přípravy nenarazili.


Z tréninků se tedy velmi dobře znají, ale tím pro oba prý jejich vztah končí. Ani jeden nepovažuje toho druhého za přítele. „Nejsem přítel Alistaira Overeema, pro mě je to jen další těžký soupeř.“ dodává k zápasu Arlovski. Podobný pohled na věc má i Overeem.


Uvidíme, jak se navzájem poznali během tréninků a zda si odhalili i své slabiny. V zápase jde přeci jenom o hodně, jelikož vítěz se ocitne v TOP 3. Při dobrém načasování se možná dočká i zápasu o titul, jelikož současný šampion Fabricio Werdum bude již příští víkend obhajovat svůj pás proti Stipemu Miocicovi. S čistým svědomím můžeme i konstatovat, že duel mezi Arlovskim a Overeemem bude čistě postojářská bitva, kde se očekává knokaut. Oba dva umí ukončit zápas během jedné vteřiny, tak dávejte velký pozor.

 

 

V opačné pozici se nachází Stefan Struve a Antonio „Big Foot“ Silva. Jejich zápas můžeme považovat za boj o přežití. Pro poraženého bude prohra velmi pravděpodobně znamenat finální zastávku na trase UFC.

 

Speciálně „Big Foot“ vyhrál z posledních šesti zápasů pouze jeden a v 36 letech již má problém se držet mezi špičkou UFC. Nejvyšší zápasník v UFC, Stefan Struve, měl dřive jisté zdravotní problémy, ale nyní je zpět a záběry z jeho přípravy v týmu Blackzilians vypadají skvěle.

 

Na zápas s „Big Footem“ Stefanovi pomáhal i náš Viktor Pešta, který mu byl sparring partnerem. Po strategické stránce se jedná o vyrovnaný zápas, oba borci jsou zkušení jak v postoji, tak na zemi. Struve je vyznavačem pák a škrcení, Silva zase rád své soupeře na zemi zasypává údery. Poslední výkony však mluví pro Struvea, za kterým bude navíc stát domácí publikum.

 

 

Pokud na galavečeru v Rotterdamu hledáte černého koně, je to bez pochyby souboj Tumenov vs. Nelson. Dva nejlepší evropští zápasníci welterové váhy v UFC na sebe narazí ve střetu stylů.

 

Tumenov jako čistý postojář se silnou zbraní v boxu bude muset obstát proti mistrovi na zemi, Gunnaru Nelsonovi. Nelsonův pomocník během přípravy byl samotný Conor McGregor, který dával Gunnarovi v postoji určitě zabrat. Velkou otázkou je, zda se mu podaří Tumenova dostat na zem. Tumenov je nyní rozjetý s 5 výhrami v řadě, naopak Nelson naposled podlehl Demianu Maiovi. V tomto zápase lze favorita hledat těžko, oba mají obrovský potenciál, ale pouze jeden se přiblíží elitě ve vyrovnané welterové váze.


Historicky první návštěva UFC Nizozemí se uskuteční již tuto neděli. Přímý přenos začíná již ve 20:00 na stanici NOVA Sport 2 a portále VOYO.cz

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program