palec nahoru nový český objev

Premiéra jako hrom, mikrofony, kamery! To byl fofr, hlesl Sedlák

Lukáš Sedlák
Zdroj: Twitter
Lukáš Sedlák
Téma:

Dostal puk, udělal pár temp a vystřelil! Jak jinak, tohle je přece NHL a každá šance se musí využít. Lukáš Sedlák má za sebou debut v lize snů. Hned na úvod i díky němu přišlo vítězství nad Chicagem. A rád musel být i Vinny Prospal, který forvarda z jihu Čech Columbusu doporučil.

Loni válel v AHL, zasloužil se o zisk Calder Cupu. Moc lidí o něm ale stejně nevědělo. Jen Václav Prospal dravého mladíka dlouho sledoval a věřil, že přijde čas, kdy tenhle kluk dostane šanci.


Trenér za ním přišel a řekl: "Znáš prý Vinnyho..?" Ano tak nějak se rodák z Českých Budějovic dozvěděl o tom, že mu Columbus dá šanci. "Nemohl jsem tomu uvěřit. Vinny byl můj idol. Když jsem vyrůstal, tak jsem ho vídával, jak cvičil u nás ve fitku. Nenechal jsem si ujít žádnou příležitost, abych s ním mohl mluvit," vzpomínal na dobu strávenou v Českých Budějovicích Lukáš Sedlák. Byl to právě Václav Prospal, kterého v Columbusu uznávají jako jednu z ikon, kdo otevřel dveře mladíkovi do NHL.


Ne, nemluvme o protekci. Sedlák na sebe upozornil dosti, loni v play off AHL opravdu zářil. Ale když přišlo na tipy o nových hráčích, mohl Vinny starému dobrému kamarádovi Johnu Tortorellovi poradit. Zkuste ho...


A tak opravdu přišel den, na který tenhle skromný kluk čekal. Tortorella ho poslal do lajny s Boone Jennerem a Oliverem Bjorkstrandem. A Lukáš vzal šanci za pačesy. První třetina - čtyři střídání - tři střely na Coreyho Crawforda. Komentátoři si ho nemohli nevšimnout. I proto po odchodu do šaten po první třetině si ho vybrali k mikrofonu. "Páni, to je fofr! Je to opravdu rychlé," hlesl.


Ne, nezklamal, v utkání sice nakonec posbíral jen 8:45 minuty času na ledě, ale na i v šatně po vítězném utkání si ho reportéři našli.


"Snad jsem odehrál dobrý zápas. Napoprvé to snad nebylo špatné. Naše formace hodně bruslila, měli jsme pár dobrých šancí. Oliver s Boonem mi pomohli,“ vyprávěl. A radost tak nezkalil ani jeden mínusový bod, Chicago totiž při Sedlákově pobytu na ledě skórovalo. "Sebevědomí to nepřidá, ale rychle jsem to hodil za hlavu,“ říkal český novic.


Zdá se, že ještě neřekl poslední slovo.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program