palec nahoru nový český objev

Premiéra jako hrom, mikrofony, kamery! To byl fofr, hlesl Sedlák

Lukáš Sedlák
Zdroj: Twitter

Dostal puk, udělal pár temp a vystřelil! Jak jinak, tohle je přece NHL a každá šance se musí využít. Lukáš Sedlák má za sebou debut v lize snů. Hned na úvod i díky němu přišlo vítězství nad Chicagem. A rád musel být i Vinny Prospal, který forvarda z jihu Čech Columbusu doporučil.

Loni válel v AHL, zasloužil se o zisk Calder Cupu. Moc lidí o něm ale stejně nevědělo. Jen Václav Prospal dravého mladíka dlouho sledoval a věřil, že přijde čas, kdy tenhle kluk dostane šanci.

Trenér za ním přišel a řekl: "Znáš prý Vinnyho..?" Ano tak nějak se rodák z Českých Budějovic dozvěděl o tom, že mu Columbus dá šanci. "Nemohl jsem tomu uvěřit. Vinny byl můj idol. Když jsem vyrůstal, tak jsem ho vídával, jak cvičil u nás ve fitku. Nenechal jsem si ujít žádnou příležitost, abych s ním mohl mluvit," vzpomínal na dobu strávenou v Českých Budějovicích Lukáš Sedlák. Byl to právě Václav Prospal, kterého v Columbusu uznávají jako jednu z ikon, kdo otevřel dveře mladíkovi do NHL.

Ne, nemluvme o protekci. Sedlák na sebe upozornil dosti, loni v play off AHL opravdu zářil. Ale když přišlo na tipy o nových hráčích, mohl Vinny starému dobrému kamarádovi Johnu Tortorellovi poradit. Zkuste ho...

A tak opravdu přišel den, na který tenhle skromný kluk čekal. Tortorella ho poslal do lajny s Boone Jennerem a Oliverem Bjorkstrandem. A Lukáš vzal šanci za pačesy. První třetina - čtyři střídání - tři střely na Coreyho Crawforda. Komentátoři si ho nemohli nevšimnout. I proto po odchodu do šaten po první třetině si ho vybrali k mikrofonu. "Páni, to je fofr! Je to opravdu rychlé," hlesl.

Ne, nezklamal, v utkání sice nakonec posbíral jen 8:45 minuty času na ledě, ale na i v šatně po vítězném utkání si ho reportéři našli.

"Snad jsem odehrál dobrý zápas. Napoprvé to snad nebylo špatné. Naše formace hodně bruslila, měli jsme pár dobrých šancí. Oliver s Boonem mi pomohli,“ vyprávěl. A radost tak nezkalil ani jeden mínusový bod, Chicago totiž při Sedlákově pobytu na ledě skórovalo. "Sebevědomí to nepřidá, ale rychle jsem to hodil za hlavu,“ říkal český novic.