Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport 1. kolo

Premier League začala velkými dramaty! Šlágr kola vítěze neměl

Michael van Gerwen a Gary Anderson
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock
Van Gerwen a Anderson se u terče poslední dobou potkávají často

Další ročník prestižní šipkařské Premier League otevřel ve čtvrtek večer své brány a diváci v Newcastlu si rozhodně přišli na své. Viděli několik vyrovnaných soubojů a bonbónkem byl šlágr mezi Van Gerwenem a Andersonem.

Suverén posledních turnajů přitom začal duel vyhraným podáním soupeře, což v následujícím legu potvrdil a ujal se dvoubodového vedení. Další průběh se vyznačoval jistotou obou začínajících šipkařů a to až do stavu 4:3 pro Nizozemce. Zatímco se ale Van Gerwenovi v osmém legu nepovedlo zavřít na 125, Anderson zvládl 130 a srovnal. Pak už se zápas nesl v podobném duchu jako doposud a favorizovaná světová jednička byla nakonec ráda za nerozhodný výsledek, který si vybojovala ve dvanáctém kole. Triple dvacítky a double čtyřky mu nakonec vynesly bod.

Po roční přestávce si návrat na kolbiště Premier League vychutnal Kim Huybrechts. Jenže James Wade mu jej začal znepříjemňovat hned od úvodu, kdy získal první bod při soupeřově podání. Huybrechts se ale rychle rozkoukal a v šestém kole vše Wadeovi oplatil a srovnal. Jenže vzápětí zaváhal, když se mu nepodařilo zavřít na pětadvacet a pustil svého rivala do trháku. Wade už si pak zápas pohlídal a raduje se z vítězství 7:5.
 

Sebraným servisem začala i bitva mezi Van Barneveldem a Lewisem. A byl to druhý jmenovaný, kdo se dostal brzy do dvoubodového vedení. Pátý leg pak přinesl Lewisovi další zisk bodu při soupeřově podání a tříbodový odstup. Van Barneveld se ale zmátořil , další čtyři kola získal pro sebe a rázem to bylo 5:4 pro Nizozemce. Velký obrat Van Barnevelda nabudil, ve dvanácté hře opět kraloval při servisu Lewise a vyhrál 7:5.
 

Zkušený Phil Taylor má před sebou poslední sezónu ve světě profesionálních šipkařů, a pokud mu to půjde jako v Newcastlu, mohla by pro něj letošní Premier League dopadnout hodně dobře. Šestinásobný šampión této soutěže totiž nedal svému soupeři, jímž byl Dave Chisnall, moc šancí a vyhrál s přehledem 7:3.

Na silného soupeře narazil další staronový účastník Premier League. Nizozemec Jelle Klaasen se světové trojky Petera Wrighta rozhodně nezalekl a v pátém legu jej při jeho podání zaskočil a proměnil hru ve vedení 3:2. Jenže pak selhal při zavírání na 36 a bylo vyrovnáno. Klíčový pro výsledek byl nakonec desátý leg, kdy se při servisu Nizozemce radoval Wright, ujal se vedení 6:4 a v dramatickém jedenáctém kole dopodával.

Výsledky: 

Huybrechts - Wade - 5:7

van Barneveld - Lewis - 7:5

Taylor - Chisnall - 7:3

Anderson - van Gerwen - 6:6

Wright - Klaasen - 7:4

Ve čtvrtek 9. února se šipkařská elita sjede do Nottinghamu. I toto klání si budete moci vychutnat na NOVA Sport 2 a VOYO.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 16:50

   Czech rally 2019 (2)

   16:50

   RunTour – Brno

   17:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program