Šipkařská Premier League

Sherrocková potrápila mistra! Van Gerwen spustil smršť a je v čele!

Fallon Sherrocková
Zdroj: Profimedia
Fallon Sherrocková
Téma:

Program Premier League of Darts pokračuje druhým večerem. Po zastávce ve Skotsku se přesunulo těžiště dění do anglického Nottinghamu. Před terčem se představí i úřadující světový šampion Peter Wright, jednička žebříčku Michael van Gerwen a také objev loňského roku Fallon Sherrocková.

Rob Cross - Nathan Aspinall 7:5

 

Úvodní duel nottinghamského šipkařského večera rozjeli Rob Cross a Nathan Aspinall. Souboj dvou Angličanů byl v úvodu velmi vyrovnaný. V sedmém legu sebral „The Asp“ soupeři podání a výrazně zvýšil svůj průměr.

 

Cross se však nevzdal, zavřel 118 a vrátil soupeři brejk s velkou grácií. Přetahovaná tak mohla pokračovat. „Voltage“ zahrál v jedenáctém legu maximum a utekl soupeři. Poté pocuchal fandům nervy, když double 16 zavřel až na šestý pokus.

V rozhodující fázi pak zapnul, soupeře zatlačil a poté, co zavřel 112 a připsal si druhý nadstovkový checkout, mohl slavit dva body do tabulky.

 

Gerwyn Price - Michael Smith 6:6

 

Druhé střetnutí večera obstaralo duo Gerwyn Price – Michael Smith. Ve třetím legu měl hodně blízko k perfektní hře Smith. Sedm šipek trefil bezchybně, avšak minul double devatenáct a zavírat musel až třetí šipkou a v laufu pak potvrdil ukradený brejk zavřením hodnoty 140.

 

Za stavu 4:2 pro Smithe ztratil „Iceman“ další hru zbytečnou chybou. Zavíral dvacet, místo dvojnásobku desítky však počastoval jen single patnáct a poté přehodil. Zdálo se, že je rozhodnuto. Za stavu 6:2 „Bully Boy“ zaváhal a nevyužil nabídnuté šance.

 

Navíc se dostal zbytečně pod tlak, a toho využil Velšan, který se do soupeře opřel, začal trefovat triply a nakonec si také odnesl velmi cennou remízu, kterou skvěle vyválčil.

Gary Anderson - Peter Wright 6:6

 

Třetí duel nabídl skotský souboj. Peter Wright a Gary Anderson si drželi nejen podání, ale také vysoký průměr na tři šipky. V pátém legu ukradl úřadující světový šampion svému sokovi brejk, leč následně měl velký problém se zavřením. Nicméně „Flying Scotsman“ hozenou rukavici nezvedl.

 

„Snakebite“ posléze zaváhal znovu. Dvakrát minul double šestnáct a jeho krajan už tentokrát nabídku využil. Anderson pak mohl vzít soupeři ještě jednu výhodu podání a vývoj zcela obrátit, ale nadvakrát se mu nepovedlo smazat potřebný počet. V samotném závěru pak Wright pod tlakem naprosto v klidu zavřel 101 a oba skotští šipkaři se tak o body podělili.

 

Glen Durrant - Fallon Sherrocková 6:6

 

V nelehké pozici byl před střetnutím s Fallon Sherrockovou Glen Durrant. Čekal se masivní nápor ze strany publika, které také potvrdilo náklonnost k obrovskému překvapení posledního mistorvství světa. „Duzza“ chtěl získat první dva legy a diváky umlčet. První pokus vyšel, v tom druhém byla dominantní křehká blondýnka, která diváky dostala přímo do varu.

 

Za vedení 3:2 měl Durrant k dispozici hned pět šipek na double a brejk, ale nedokázal zavřít, a tak toho využila „The Queen of the Palace“, která uhájila svůj leg a následně fantastickou hrou a zavřením 92 sebrala podání soupeři.

 

Durrant se dostal do tlaku a bouřící publikum ho rozhodilo. Díky tomu Sherrocková mohla získat náskok dvou legů, který také vybojovala. Rozhodovalo se tak ve dvanáctém legu, kde měl trojnásobný šampion organizace BDO lepší závěr a nakonec alespoň srovnal.

Daryl Gurney - Michael van Gerwen 1:7

 
Poslední střetnutí druhého kola proměnil Michael van Gerwen ve svou exhibici. Darylu Gurneyovi toho moc nepovolil a naprosto jej smetl. „Mighty Mike“ sebral hned první brejk, ale soupeři nabídl šanci při vlastním podání. Jenže „SuperChin“ double 16 nezavřel a třemi singly dal světové jedničce nabídku, kterou MvG neodmítl.

 

Suverénně zavřel 104 a poté už terči kraloval. Světová sedmička pak utekla před kanárem v poslední vteřině, když si Gurney podržel svůj jediný servis. Vzápětí si ale van Gerwen sehrál double 16 a nepřipustil zaváhání, čímž se dostal v Premier League do průběžného vedení. Jako jediný zatím neztratil bod.

 

Všechny zápasy Premier League of Darts můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 a VOYO.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   15:00 16:50
   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   15:00 16:45
   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

   22:55

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program