Paul Pogba po spálené šanci
Skok Aleš
Aleš Skok
12.1. 2021 23:24

Anglická fotbalová liga má nového lídra. Tím se stal po vítězství 1:0 na hřišti Burnley, za které nastoupil i Matěj Vydra, Manchester United. Před druhým Liverpoolem má aktuálně tříbodový náskok. Obrovsky může slavit také Sheffield, který slaví svou první výhru v letošním ročníku.

Manchester United měl karty jasně rozdané. Kolik bodů získá, o tolik se dostane před dosud vedoucí Liverpool. A ve 36. minutě se mohli radovat poprvé. Shaw zakroutil míč na zadní tyč, odkud ho poslal do branky Maguire. Jenže gól nakonec nebyl uznán, jelikož hostující útočník fauloval.

Radost tak mohla přijít v poslední minutě prvního poločasu, jenže střelu Martiala zázračně vyrazil Pope. Gól tak přišel až v 71. minutě. Do Rashfordova padáčku se opřel Paul Pogba, který se štěstím propálil všechno před sebou.

Poté se o slovo konečně přihlásili domácí, konkrétně český útočník Matěj Vydra. Ten nejprve v dobré pozici pálil pouze do boční sítě a následně vedle. V nastaveném času střílel z hranice penalty Tarkowski, ale míč netrefil ideálně. United si tak dokráčeli pro vítězství 1:0 a vedou tabulku o tři body.

První výhru v sezóně slaví Sheffield United, který na domácím stadionu překvapil Newcastle, který porazil díky proměněné penaltě Sharpa ze 76. minuty 1:0. Přesto zůstavají na posledním místě.

Roli favorita zvládl Everton, který uspěl na hřišti Wolves 2:1. Tři body vystřelil v 77. minutě Keane. Everton je tak aktuálně na čtvrtém místě.

Úterní výsledky Premier League:

Sheffield United FC - Newcastle United 1:0 (0:0)
Branky: 73. Sharp (pen.).

Burnley FC - Manchester United 0:1 (0:0)
Branky: 71. P. Pogba.

Wolverhampton Wanderers - Everton FC 1:2 (1:1)
Branky: 14. Neves - 6. Iwobi, 77. M. Keane.

Podívejte se na reportáž o pohárových zápasech, kterou vysílaly Sportovní noviny!