Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

novasport 2 mistři šipek

Premier League hraje už jen osm borců, vládne veterán Taylor

Phil Taylor

Premier League Darts vstoupila do své další fáze a bylo se rozhodně na co dívat! Pozici lídra si upevnil Phil Taylor, který si připsal další dvě vcelku hladké výhry. Hrálo se už bez Dava Chisnalla a Michaela Smithe, kteří skončili svou pouť letošním ročníkem po minulém kole.

Utkání mezi úřadujícím světovým šampionem Garym Andersonem a právě Philem Taylorem bylo šlágrem večera. Až do sedmého legu vedoucí závodník soutěže jen dotahoval, pak ale získal bod při podání Andersona a vykročil k vítězství. Do konce zápasu už neztratil ani bod a přehrál Andersona 7:3.


Druhou výhru si připsal na samý závěr šipkařského večera v Sheffieldu. Podání Jamese Wadea získal hned ve druhém legu. Ten třetí byl ale nebývale dramatický. Oba borci míjeli své cíle doslova o milimetry, až se tam, kam potřeboval, trefil Wade a dotáhl se na rozdíl bodu. Zápas se definitivně lámal ve čtvrtém legu, který pro sebe hladce získal Taylor. Ten dokázal zvýšit dokonce na 5:1, pak ale opět ztratil leg při vlastním podání a následně Wade snížil na 5:3. Pak už si ale oba soupeři své hry drželi a Taylor vyhrál i druhý zápas večera, tentokrát v poměru 7:4.


Wade tak porážkou srovnal svojí bilanci v Sheffieldu na 1:1. Předtím totiž přehrál van Barnevelda 7:4. Střetnutí mezi Thorntonem a van Gerwenem se zpočátku jevilo jako jasná záležitost pro druhého jmenovaného, který šel do trháku 1:5 a posléze 2:6, Kdo si ale myslel, že Thornton to zabalí, šeredně se mýlil. Rodák ze skotského Ayrshire předvedl zběsilou stíhací jízdu, díky které snížil až na rozdíl jediného bodu. Van Gerven ale remízu odmítl a poslední leg získal pro sebe.


Remízu ale přece jen šipkařští nadšenci v Sheffield Areně viděli. Postarali se o ni Adrian Lewis s Peterem Wrightem.


Další kolo čeká na desítku nejlepších borců už 14. dubna v Belfastu.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 19:30

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Attakwas Extreme

   22:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program