Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 4. 2016
novasport 2 velký svět šipek

Premier League čeká hit, Lewis a Van Gerwen jdou proti sobě

Adrian Lewis
Zdroj: Lawrence Lustig/PDC
Adrian Lewis

Nejlepší šipkaři světa už letos urazili za titulem v prestižní Premier League Darts dlouho cestu. Soupeřili už ve všech zemích Britských ostrovů a nyní je opět čeká zastávka v Anglii. Ve čtvrtek totiž změří síly v Bournemouthu na jihu Anglie. Přímý přenos soutěže vysílá ve čtvrtek od 20:05 stanice NOVA Sport 2.

„Tento týden odehrají 2 zápasy van Gerwen a Lewis a jejich vzájemný zápas bude určitě velmi zajímavý. Lewis minulý týden hodil „devítku“, takže má sebevědomí na rozdávání a van Gerwen se určitě bude chtít bodově co nejvíce přiblížit vedoucímu Taylorovi. Bude to boj! A také dojde k přímému souboji o poslední postupové místo do semifinále v Londýně mezi čtvrtým Andersonem a pátým Wadeem. V Bournemouthu nás čeká velmi zajímavé kolo,“ hodnotí expert stanice NOVA Sport Pavel Korda.


Necelý měsíc před londýnským finále bojuje nejlepších osm hráčů světa o co nejlepší pozici pro postup do finále. Nejlépe si zatím vede nejúspěšnější hráč všech dob, Phil Taylor, který uniká svému největšímu soupeři Michaelu van Gerwenovi. Taylor si letos odbývá už třináctou účast v Premier League a určitě by chtěl získat sedmý titul z této velmi prestižní soutěže a po čtyřech letech opět ochutnat vítězství.


Letos je tomu zatím nejblíže, ale ani jeho pronásledovatelé nejsou bez šance. Mighty Mike má stejně jako Taylor na kontě jedinou porážku, ale v posledních zápasech má špatnou koncovku a ztrácí vyhrané zápasy. Z posledních pěti totiž hned čtyřikrát remizoval. Tento čtvrtek ho navíc čeká třetí Lewis, který by moc rád přidal skalp loňského vítěze a světové jedničky.


Mike ale bude mít ve čtvrtek hodně napilno, protože mimo Lewise ho čeká ještě Peter Wright. Skotský showman letos zatím dřímá, ale ani šesté místo zatím není žádnou pohromou.


Tento i další souboje odvysílá ve čtvrtek od 20:05 stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO, komentuje Pavel Korda.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program