předzápasy UFC 254

Prelims: Snové debuty i parádní rány! Bude z Rachmonova nový Chabib?

Joel Alvarez knockautuje soupeře
Zdroj: Profimedia
Joel Alvarez knockautuje soupeře.
Richard Wagner
Richard Wagner
24.10. 2020 20:09
Téma:
UFC

Ještě před startem hlavní karty ostře sledovaného galavečeru UFC 254 bylo k vidění několik zajímavých duelů na kartě prelims. Snový debut prožili při své premiéře v nejlepší MMA organizaci světa Miranda Mavericková a Šavkat Rachmonov.

Galavečer, jehož vrcholem bude bitva mezi neporaženým šampionem Chabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem, začal Joel Alvarez s Alexandrem Jakovlevem.

 

Teprve 27letý mladík Alvarez se s dlouholetým veteránem příliš nepáral a ukončil jej už po třech minutách. Španělovi nejprve nevyšel pokus o gilotinu, ale o chvíli později nasadil smrtící armbar, kterým donutil svého soupeře odklepat a zapsal si třetí triumf v UFC.

 

 

Parádní první zápas za sebou má 23letá Miranda Mavericková, která dokázala zdolat o dva roky starší Rusku Lianu Jojuaovou. Debutantka se ničeho nezalekla a svou soupeřku zásobila ranami. Povedl se jí především parádní úder loktem na nos, po kterém soupeřku vykolejila. 

 

Zápas nakonec po prvním kole ukončil lékař, který prohlédl nos poražené a navzdory jejím protestům klání skrečoval.

 

 

Remízou skončilo měření mezi Da Un Jungem a Samem Alveyem. Úvod boje patřil spíše Alveyovi, jehož údery byly tvrdší, ve třetím kole pak vyvedl Jung z rovnováhy soupeře povedeným loktem.

 

 

Fantastický debut za sebou má i Kazach Šavkat Rachmonov, který si vyšlápl na 32letého UFC veterána Alexe Oliveiru, který mu odklepal dvacet vteřin před koncem prvního kola poté, co mu dominantní čahoun nasadil precizní gilotinu.

 

 

A proč ten "nový Chabib"? Tak předně je Rachmonov zatím stále neporažený, celkově je to jeho 13. profesionální vítězství, ale také si poté po bitvě nasadil tradiční kazažskou chlupatou čepici.

 

 

Hodně aktivní byl pak duel mezi Casey Kennetem a Nathanielem Woodem. Oba bijci předváděli zajímavé kombinace i údery, ale k ukončení se ani jeden nedostal. Kennet byl po většinou o něco aktivnější a svou převahu ukázal především ve třetím kole. Nakonec zvítězil jednomyslným rozhodnutím.

 

 

Zápas dvou těžkých vah na závěr karty prelims mezi Stefanem Struvem a Taiem Tuivasou skončil už v prvním kole parádním KO. Tuivasa natlačil svého soupeře na pletivo a vteřinu před koncem si 27letý Australan vypínákem na hlavu vytřískal první výhru po třízápasové sérii neúspěchů.

 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: Oilers - Tiikerit

   13:00 14:45
   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

   18:40

   Czech rally 2020 (7)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   12:55 14:35
   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

   16:25

   Ligue 1 Preview (21)

   16:55

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

Celý program