Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Přestup Definitivní konec v zámoří?

PŘEKVAPENÍ: Žádná NHL ani KHL! Jiří Tlustý se pakuje do Finska

Jiří Tlustý
Zdroj: Profimedia

Hokejový útočník Jiří Tlustý má o svém dalším angažmá jasno. Po nepříliš povedené loňské sezoně, zranění zápěstí a neúspěšné lékařské prohlídce v Coloradu bude už zase hrát. Překvapivě však neodchází do zámoří nebo ruské KHL. Upsal se finskému Kärpät Oulu, kde v minulosti hrál třeba Viktor Ujčík, Petr Tenkrát nebo Michal Broš.

Jiří Tlustý platil za velký talent českého hokeje. Brzy se probojoval do NHL mezi ty nejlepší hokejisty světa. Časy se bohužel mění. V létě odletěl do zámoří, kde o jeho služby stálo Colorado Avalanche. Jenže z pokračování v NHL brzy sešlo. Český útočník neprošel lékařskou prohlídkou a tak se vrátil do Kladna, kde dál jen trénoval.


Ještě před týdnem neměl o své budoucnosti jasno. "Nejvíc mě lákají do bratislavského Slovanu v KHL, hned bych mohl odejít do Finska. Uvidíme, co nakonec vyjde. Zápěstí drží. Fyzické testy jsem měl v Americe výborné," řekl v rozhovoru pro Vaše Kladno.


Teď už je jeho přestup do Finska potvrzený. Do konce sezony se upsal týmu Kärpät Oulu. "Ukázal, že má své kvality na té nejvyšší úrovni a naše ofenzíva bude díky němu silnější," řekl Harri Aho, sportovní ředitel klubu.

 

Tlustého nový tým má jistě velké ambice. V kádru figuruje řada špičkových hokejistů. V kabině se potká například s Lasse Kukkonenem, Niklasem Hagmanem či Miko Pyörälou. Ti všichni Finsko reprezentovali nebo reprezentují.


Rodák z Kladna tak otiskne další českou stopu, kterou v klubu zanechala už řada dalších Čechů. Za Oulu hrál například Petr Tenkrát, Viktor Ujčík, Michal Broš, Ivan Huml, Vladimír Machulda, Lukáš Kašpar nebo Ondřej Kratěna.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program