Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

česká repre nominace

Překvapení v reprezentačním kádru! Kdo je Lukáš Droppa?

Lukáš Droppa
Zdroj: TN.cz

Nepohodl se v rumunském Pandurii, v létě byl nezaměstnaný a trénoval s výběrem hráčů bez angažmá. Uplynuly tři měsíce, on stabilně hraje v ruském Tomsku a od trenéra Karla Jarolíma dostal premiérovou pozvánku do reprezentace. Sedmadvacetiletý fotbalista Lukáš Droppa zažívá pohádkový podzim!

Jeho cesta do reprezentačního výběru však byla dost složitá a kostrbatá. Droppa je odchovancem Sparty, v té se ale do A-týmu nikdy neprosadil. Přes hostování v druholigové Vlašimi se v létě 2011 dostal do ostravského Baníku, kde odehrál dvě a půl sezony a byl stabilním členem základní sestavy.

 

Pak postupně prošel polským Slaskem Wroclav a rumunským celkem CS Pandurii, čímž z očí českých fanoušků takřka zmizel. V Rumunsku se jeho klub ale dostal do finančních problémů, dlužil Droppovi peníze za více než půl sezony a ten se tak letos v létě rozhodl vrátit zpátky do Česka.

 

 

Připravoval s výběrem českých fotbalistů bez angažmá a na nějakou zářivou budoucnost to nevypadalo. Všechno ale nabralo zcela jiný a nečekaný směr.

 

Droppy si všiml ruský celek Tom Tomsk a český středopolař se znovu stěhoval. Zpočátku se rozkoukával, ale v posledních pěti ligových utkáních už pokaždé nastoupil v základní sestavě.

 

Právě to asi přesvědčilo reprezentačního trenéra Karla Jarolíma, aby jej společně se slávisty Škodou a Zmrhalem dodatečně zařadil do své nominace.

 

Z nechtěného hráče, který ještě před půl rokem nedostával pořádnou výplatu, je tak rázem člen reprezentačního áčka. Kdyby se v sobotním utkání proti Německu v Hamburku dostal do sestavy, bylo by to obrovské překvapení, ale z dění posledních měsíců už Lukáš Droppa ví, že stát se může cokoliv.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program