finále Je to prostě král

Van Gerwen to dokázal! Potřetí se stal mistrem světa v šipkách

Michael van Gerwen

Je rozhodnuto, překvapení se nekoná. Světová jednička Michael van Gerwen potvrdil roli favorita a v Ally Pally nedal domácímu Michaelu Smithovi šanci. Porazil ho 7:3 na sety.

Už od prvního setu se jednalo o jednostrannou záležitost. Na anglickém šipkaři byla vidět už od prvních hodů nervozita. Nedokázal uzavřít legy lehkými dohozy a nikdo se nedivil, že se Michael van Gerwen dostal rychle do vedení 4:0 na sety.

V tu chvíli nervozita Angličana opustila a dokázal získat následující dva sety. Ally Pally byla u vytržení a celá hala hnala svého favorita za ještě větším zdramatizováním finálového zápasu. Chorály a skandování ale Smithovi nepomohly a Nizozemec ovládl další dva sety.

Za stavu 6:2 a 2:1 měl van Gerwen skvělou příležitost zápas ukončit, ani jeden z legů ale nedokázal uzavřít a dostal Smithe zpět do zápasu. To ale pouze na chvíli. Desátý set získal stylově. Ve čtvrtém legu měl tolik času, že si přichystal zavření na 32 a v klidu zápas doházel.

Pro „Bully Boye“, jak se Smithovi přezdívá to bylo nejlepší umístění na světovém šampionátu v kariéře a fanoušci mu při předávání trofeje za to náležitě poděkovali dlouhým chorálem s jeho jménem.

Podobným chorálem ocenili ale i vítězství Michaela van Gerwena, pro kterého to je už třetí titul mistra světa.