video evropská liga

Slavia v Seville uhrála remízu 2:2! Dvakrát dokázala vyrovnat

Alex Král se raduje z vyrovnání

Fotbalisté Slavie uhráli v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy na hřišti FC Sevilla remízu 2:2. Po chybě v rozehrávce sice už po 24 sekundách prohrávali, pak ale po střele Stocha vyrovnali. Sevilla sice vzápětí přidala druhý gól po rohu, Pražané ale znovu srovnali, když se šťastně se po rohu trefil Král.

Slávisté postoupili mezi nejlepších 16 týmů Evropské ligy přes belgický Genk, když zejména v odvetě předvedli ofenzivní smršť. Jenže v úvodním klání se španělskou Sevillou zřejmě budou hrát opatrněji. Svědčí o tom i úvodní rozestavení, které hodinu před zápasem oznámil trenér Jindřich Trpišovský. Ten svůj tým poskládal netradičně bez hrotového útočníka.

Šok pro hosty nastal už po necelé půlminutě hry. Po chybné konstruktivní rozehrávce vystihli hráči Sevilly svým presinkem pohyb míče a už po 24 sekundách skóroval Ben Yedder.

Slavia ale srovnala krok a začala být španělskému týmu rovnocenným soupeřem. Před velkým vápnem Sevilly pak také hrála i nebojácně a s nápadem. Po akci Krále a Coufala se míč dostal zpět za šestnáctku ke Stochovi, který ostrou a tečovanou střelou srovnala na 1:1.

Sevilla ale přichystala bleskurychlou odpověď. Vzápětí fantasticky sehrála rohový kop a El Haddadi ostrou ranou z voleje opět dal domácím vedení.

Také Slavia ale ještě do poločasu skórovala po rohovém kopu. Šťastným střelcem byl Alex Král, od jehož ramene se míč odrazil obloučkem za Vaclíkova záda. Český brankář Sevilly se při zákroku zranil o tyč a musel střídat.

Sevilla po pauze přidala, ale gól El Haddadiho neplatil kvůli ofsajdu a Sarabiu vychytal Kolář. V 59. minutě El Haddadi z první mířil nad a prostor mezi tyčemi netrefil ani poté po brejku. Stejný hráč pak v 70. minutě z tutové šance na malém vápně hlavičkoval nad.

Neprosadil se ani Ben Yedder a poté rozhodčí obrali Sevillu o branku vinou chybně odmávaného ofsajdu. Domácí hráči potvrdili aktuální krizi a fanoušci je za špatný výkon vyprovodili ohlušujícím pískotem.

FC Sevilla - Slavia Praha 2:2 (2:2)
Branky:
1. Ben Yedder, 28. Munir – 25. Stoch, 39. Král. ŽK: Banega - Coufal, Masopust, Souček. Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 6:22. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli (vš. Fr.)

Sevilla FC: Vaclík (45. Soriano) – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Rog, Banega (76. Promes), Wöber (46. Mesa) – Ben Yedder, Sarabia, Munir.
SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – Traoré, T. Souček, Král (79. Ngadeu) – Zmrhal (73. Milan Škoda), Stoch – Masopust (60. Olayinka).

Sevilla drží ve španělské lize 6. místo a v Evropské lize postoupila do osmifinále přes Lazio Řím po výsledcích 2:0 a 1:0.

Čtvrteční program na stanicích Nova Sport:

Nova Sport 1

18:45 Stade Rennes - Arsenal FC, přímý přenos osmifinále UEFA Europa League

20:55 Chelsea FC - Dynamo Kyjev, Přímý přenos osmifinále UEFA Europa League

Nova Sport 2

18:45 Eintracht Frankfurt - Inter Milán, přímý přenos osmifinále UEFA Europa League

20:55 Valencia CF - FK Krasnodar, přímý přenos osmifinále UEFA Europa League