Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Bod po bodu

Přehled smutného období: Tři a půl roku od nehody Schumachera!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Přihodilo se to 29. prosince 2013, od té doby uplynulo tři a půl roku. Řeč je o nehodě bývalého pilota formule Michaela Schumachera, který během sjezdu na lyžích narazil hlavou do skály. Od té doby zůstal sedminásobný mistr světa v komatu. Připravili jsme pro vás přehled toho, co se od toho nešťastného dne stalo.

NEHODA

Svět zasáhla 29. prosinec 2013 smutná zpráva. Michael Schumacher měl při lyžování v Alpách nehodu. Na neupraveném svahu narazil hlavou do skály. I když měl ochranou helmu a byl rychle transportován do nemocnice, zůstal po operaci v komatu a to až do dnešního dne.

 

SPEKULACE

 

Od té doby proběhly médii mnohé spekulace. Za jednu takovou musel dokonce německý deník Bunte zaplatit Schumacherově rodině odškodnění ve výši 50 000 euro za to, že dva roky po operaci uvedl nepravdivou informaci o tom, že bývalý závodník znovu chodí.

 

 

PŘEVOZ Z NEMOCNICE DOMŮ

 

V červnu 2014 byl Michael Schumacher převezen z francouzské nemocnice v Grenoblu do domácí péče, do švýcarského Lausanne, do rodinného domu na břehu Ženevského jezera. "Od této doby se Michaelova rehabilitace uskuteční v jeho domě. Přes jeho vážná zranění hlavy, která utrpěl, došlo v posledních týdnech a měsících k pokroku. Je před námi však stále dlouhá a obtížná cesta," psalo se v oficiálním prohlášení, které zveřejnila Schumacherova rodina.

 

 

SOUČASNÝ STAV

 

Rodina, přátelé, fanoušci i bývalí kolegové a další žijí stále v určité naději, i když asi mnozí vědí, že by se musel stát opravdový zázrak, aby se Michael Schumacher z komatu ještě někdy probral. A pokud by se tak stalo, nečekalo by ho vůbec nic lehkého. Rodina nadále odmítá komentovat jeho aktuální stav a tak se můžeme jen domýšlet, co se za zdmi jeho domu děje. 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 15:35

   Tom Belz - Kilimandscharo

   15:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

   20:50

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

Celý Program