Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

galerie možné posily

PŘEHLED: Které hvězdy z NHL jsou stále ve hře pro MS?

Jakub Voráček - Jiří Hudler - Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz
Jakub Voráček - Jiří Hudler - Jaromír Jágr

Pozornost hokejových fanoušků se pomalu začíná upírat do Ruska, kde za pár dní vypukne mistrovství světa. S blížícím se startem se začíná pomalu rýsovat podoba kádru, s nímž se vydá bojovat o medaile česká reprezentace. K týmu se nově připojili Tomáš Plekanec s Davidem Pastrňákem, kteří nemusí být posledními posily z NHL.

Ve hře je totiž ještě několik hvězd, které v letošní sezoně válely v zámořské soutěži. Kdo konkrétně by mohl národní tým pro šampionát v Rusku posílit?


Teoreticky by mohla přijet trojice z Floridy: útočníci Jaromír Jágr s Jiřím Hudlerem a bek Jakub Kindl. Dál je ve hře trio z Philadelphie: útočník Jakub Voráček, obránce Radko Gudas a brankář Michal Neuvirth. Poté, co už v prvním kole skončil obhájce Stanley Cupu Chicago, se nečekaně naskytla šance, že by mohli přijet ještě obránce Michal Rozsíval s forvardem Tomášem Fleischmannenm.


GALERIE: Možné posily z NHL pro MS

1
/
8
Zdroj: profimedia.cz
Jaromír Jágr


Vedení reprezentace případné posily z NHL řeší. "Situace je taková, že zatím nevíme nic," mrzí kouče Vladimíra Vůjtka. Příslib prý měl od všech výše uvedených hráčů. "Momentálně ale nemáme žádnou zprávu. Telefonujeme jim, posíláme zprávy, ale nemáme zpětnou vazbu," dodal.Trenér ale bere současnou situaci s nadhledem, zároveň ale případným zájemcům poslal jasný vzkaz. "Pokud mají zájem hrát na mistrovství, měli by tady být dříve než před turnajem. Chtěli bychom, aby hráli případně proti Kanadě," poukázal Vůjtek na generálku na šampionát, kterou čeká národní tým příští týden v úterý v Praze.Soupiska národní tým aktuálně čítá 31 hráčů, z nichž jen čtyři působí v NHL. Trenér Vůjtek s předstihem prozradil, že kapitánské "céčko" bude mít na dresu právě jedna z posil ze zámoří - Tomáš Plekanec.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 14:40 15:35

   Ligue 1 Highlights (2)

   15:35

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program