Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2016 15:30
to jsou oni medailonky trenérů

Představujeme finalisty Díky, trenére: Posledních pět profilů!

Díky trenére
Zdroj: TN.cz
Témata:

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére zná díky nominacím samotných sportovců, jejich rodičů, ale i sportovních nadšenců finální výběr TOP 30 trenérů a trenérek roku 2016. Každého finalistu vám detailně představíme, podívejte se již na poslední pětici medailonků.

Chytání vajíček nebo tanec. Tak učí trenérka „Dibla“ softbal

 


Jakým způsobem se dostala k softbalu? Jako studentka sportovního gymnázia v Šumperku ho Petra Kolkusová Diblíková hrála s molitanovými míčky, které odpalovala brankářskou hokejkou. Pálkovací sport jí však učaroval natolik, že ho dodnes hraje a zároveň trénuje. Pracuje v týmu Tempo Titans Praha a vede české juniorky. Nejvíce ji inspirovali trenéři z Nového Zélandu a z Austrálie. „Z těch poznatků dodnes čerpám,“ tvrdí softbalová trenérka s přezdívkou „Dibla“.
 

Atletický trenér Rus: herecké výkony a sedmibojařka Klučinová


Atletika? Všestrannost a dřina. Neutuchající… Trenér Víťa Rus ji však zpestří. Jak? „Na trénincích se snažím upoutat pozornost dětí svým hereckým výstupem nebo ukázkou, kterou předvedu osobně,“ směje se zkušený trenér, který několik let vedl Elišku Klučinovou, elitní českou sedmibojařku.

 

Na tréninky s „obrem“ z Dukly se děti těší

Jak získat u dětí respekt? Přísností, pomocí her, úspěchy? S tím Robert Turák, trenér z fotbalové Dukly Praha, neměl nikdy problém. Měří totiž skoro dva metry, a tak je pro děti v jejich očích obrem. „Nejsem však zlý, jak ho znají z pohádek, ale hodný kamarád,“ dodal Turák.

 

Trenérka Chytrá: o judo je větší zájem díky Krpálkovi


Judo v České republice? Aktuálně tento sport proslavil Lukáš Krpálek, který vybojoval zlatou medaili na olympijských hrách v Riu. „Vyvolalo to velký ohlas. Zvedl se velký zájem o judo, některé oddíly jsou přeplněné nebo nemohou brát nové děti,“ popisovala Lucie Chytrá, jedna z nejlepších českých judistek a diplomovaná trenérka.

 

Trenérka lakrosu dává indiánská jména a používá emocionální nádrž


Přísný vlk. Ohnivý mustang. Nedostižný šíp. O co jde? Takto trenérka Anna Dočkalová pojmenovává své svěřence. Hrají lakros, tedy sport, který vymyslel indiánský kmen v Kanadě. „Na tu tradici chci navázat. Když se někdo bojí, povím mu, že je indián. A ti tohle nemají ve zvyku,“ popisuje své metody Dočkalová, která v roce 2013 založila klub na Zbraslavi. Se sportem procestovala několik zemí a během tréninků dbá také na mentální koučink.

novasport TN.cz