Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Velká změna

Přednost NHL se vytrácí, kluby špiní led reklamami

Ledová plocha Philadelphie Flyers
Zdroj: Twitter
Témata:

Největší přednost NHL kromě největších hokejových jmen? Rozhodně nezkaženost reklamami. Od letošní sezony tomu je ale jinak. Soutěž sice začíná až za měsíc, led na stadionech musí být ale už stoprocentně připraveny 15.9. kdy začínají přípravné zápasy. A fanoušci, kteří přijdou budou v mnoha případech překvapeni. Místo čtyř reklam jich bude na ledové ploše až osm.

Do nynějška byly pravidla ohledně reklam na ledě velmi striktní. Čtyři menší reklamy ve středním pásmu. Nově je budou doplňovat i loga firem v rozích kluziště. Hlavním důvodem jsou samozřejmě peníze. 


Za místo v rohu totiž budou pravděpodobně firmy platit více. Tento prostor je totiž na očích i těm, kteří nepřijdou na hokej na stadion. Nejvíce záběrů v sestřizích, na které se mohou fanoušci podívat zadarmo na internetu, je právě z útočného pásma.

 První reklama na mantinelu se v zámoří objevila v roce 1978. Získat finance za prostor na ledě se stalo běžným v devadesátých letech. Od letošní sezony bude led ještě špinavější. Dresy bez reklam naštěstí ale ještě zůstávají. Za to mohou být fanoušci NHL narozdíl těch basketbalových rádi.

Dva kluby zašly v úpravách ledu ještě dále a upravily i prostor středového kruhu. Tomáš Plekanec bude nově jezdit po jednom velkém logu namísto dvou menších, v Detroitu se rozhodli odstranit nápis "Hockeytown", které překrývalo logo s okřídleným kolem.

 

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program