Esport v Austrálii

Murdochova univerzita v Austrálii staví esportové centrum za 8 miliard

Murdochova univerzita chystá esportové centrum
Zdroj: universitiesaustralia.edu.au
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 30. 9. 2020
Téma:

Murdochova univerzita v Perthu se na svých pozemcích chystá vybudovat velké esportové centrum. V něm bude prostor pro rozvoj ambiciózních hráčů, ale hlavním tahákem má být velká hala, která by v budoucnu měla hostit i velké herní turnaje.

 

Nově plánované centrum bude financováno ze státního rozpočtu a celkově vyjde na částku okolo 8 miliard korun. Na celém projektu plánuje univerzita spolupracovat i s organizátory kompetitivních turnajů z Pentanet.gg. 

 

Cílem projektu je podpořit ekonomický růst esportového odvětví v Austrálii a Perth by se tak měl stát pomyslným hlavním městem australského esportu. Vzhledem k tomu, že se esportové turnaje už poměrně běžně konají i na takových stadionech, jako jsou Madison Square Garden (20 789) či AccorHotels Arena (20 300), může jít vzhledem k ambicím projektu o stavbu obřích rozměrů.

 

 

Esport už ale zavítal i na největší a nejslavnější stadiony světa v čele s Wembley, Pekingským národním stadionem nebo Seoul World Cup Stadium. Největší esportové eventy sledují stamiliony lidí po celém světě a je jen otázkou času, kdy uvidíme velký turnaj ve videohrách i třeba v pražské O2 Areně. 

 

„Výdaje na esporty v zemi do roku 2023 vzrostou na 7 miliard australských dolarů (116 miliard korun). To ukazuje na obrovský zájem o tento rychle se rozvíjející sektor. Esport není jen o hraní her. Je to celý řetězec hodnot od vývoje až po soutěžení, který v budoucnosti povede k mnoha pracovním příležitostem," sdělila ve svém vyjádření prorektorka univerzity Eeva Leinonenová.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program