Fotbal 1. fotbalová liga

Předehrávka 9. kola: Teplice doma porazily Liberec. Rozhodl Rezek!

FK Teplice
Zdroj: ČTK

Tepličtí fotbalisté ukončili po 310 minutách střelecké trápení v HET lize, když v předehrávce 9. kola porazili doma Liberec 2:1. Z výhry se radují po třech zápasech, přitom domácí prohrávali po brzkém gólu Potočného, ale zápas nakonec otočily trefy Vaněčka a Rezka.

Skóre otevřeli hosté, za které v sedmé minutě skóroval Potočný. Ten tvrdým projektilem po zemi poslal míč do sítě gólmana Grigara. Ten si ke vší smůle při pokusu o zákrok poranil koleno a musel vystřídat. Poté si Liberec vytvořil ještě několik dobrých šancí, ale gólově je neproměnil.

Teplice dokázaly ve 38. minutě srovnat. Autorem branky byl Vaněček, který po rohu využil závaru před bránou. I díky tomu ukončil domácí tým bezgólový půst po dlouhých 310 minutách. Rozhodlo se ve druhém poločase. Sedm minut před koncem napálil míč z voleje Rezek, který mířil přesně k bližší tyči. Teplice tak vyhrály 2:1.