kauza pokračuje

Před soud nechci! Limberský se přiznal k nehodě v opilosti

David Limberský
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dělá, co může, aby neskončil před soudem a posléze třeba i za mřížemi. Fotbalistovi Davidu Limberskému hrozí za nehodu v opilosti, kterou způsobil začátkem září v Praze, vězení. Teď ale začal podnikat kroky k tomu, aby se vůbec před soud nedostal.

První krok k tomu podle svého advokáta Bronislava Šeráka prý už učinil. K dopravní nehodě způsobené pod vlivem alkoholu se přiznal. "Obhajobu budeme směřovat tak, aby to trestní řízení skončilo odklonem. To znamená podmíněným zastavením nebo dohodou o narovnání," nastínil serveru Aktuálně.cz nejbližší plány Šerák, podle jehož slov plzeňský obránce činu lituje.

 

GALERIE: Nehoda fotbalisty Limberského

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Nehoda fotbalisty Limberského - 5

 

Jako další krok by měla následovat úhrady škody, kterou Limberský způsobil. Navíc by měl na státním zastupitelství složit peníze na pomoct obětem trestné činnosti. Pak žalobci stanoví dobu, po kterou se nesmí znovu provinit proti zákonu. Ta bývá v rozmezí půl roku až dva roky.

 

 

Na spekulace, zda Limberský skončí před soudem, či případ skončí pro něj přijatelnější variantou, je ale stále brzy. Nejprve musí policie ukončit vyšetřování a závěry předložit státnímu zástupci.

 

David Limberský havaroval pod vlivem alkoholu se svým bentley začátkem září v Praze. Za čin se posléze omluvil, vše ale opět shodil o pár dní později hloupou oslavou gólu, kdy napodoboval řízení volantu.

 

 

Když se ukázalo, že to bylo přes jedno promile (policie bezprostředně po nehodě uvedla, že to bylo více než 1,5 promile), policie se rozhodla vše posoudit jako trestný čin. Mezitím Limberského začal řešit i fotbalový šéf Miroslav Pelta, který si vymínil navzdory jinému názoru trenéra Pavla Vrby vyřazení fotbalisty z národního týmu. To se také stalo. Limberský absentoval ve dvou posledních nedůležitých zápasech kvalifikace EURO 2016. Však nebyl potřeba. Na další zápasy už ho trenér Vrba zase povolal. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Limberský ale nakonec v reprezentaci chyběl, to už ale z důvodu, že byl zraněný.

 

David Limberský je podle nejnovějších zpráv od 26. listopadu obviněný z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu půl roku až tři roky vězení, přičemž u podobných skutků bývá ukládán i zákaz řízení.
 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program