Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

volejbal je to fér?

Před pár týdny byl mužem, teď už hraje za ženy! Soupeřky se bouří

Tiffany Pereira de Abreu
Zdroj: facebook

Ve sportu je dnes už možné snad vše. I to, že Rodrigo, který ještě před pár týdny hrál volejbal za mužský tým, se dnes už jmenuje Tiffany a ničí soupeřky v ženské soutěži. Některým soupeřkám se to ale příliš nelíbí. Je to správné?

Rodrigo vyrostl do úctyhodné výšky 194 centimetrů, tedy ideálních parametrů třeba na volejbal. A přesně na tenhle sport se před lety dal. Jenže byl tu velký problém, Rodrigo se totiž cítil být spíše ženou a podle toho se také choval. Před třemi lety dokonce podstoupil operaci, začal si říkat Tiffany, a když se jeho parťáci z belgického celku Berlare chystali po zápase do sprchy, on vyčkával, až se bude moci vykoupat o samotě.
 

Teď už ale tyto problémy řešit nemusí. Ženské jméno má už i v dokladech, jmenuje se Tiffany Pereira de Abreu. A co na to mezinárodní volejbalová unie? Její stanovisko je jasné: žádný problém, můžeš hrát za ženský tým.
 

A tak se také stalo. Tiffany si vybral italský celek Golem Palmi hrající tamní druhou ligu. A to aniž by znal její minulost. Když se do Itálie její příběh donesl, neměli s tím ale žádný problém. Aby také ano. Díky své výšce, ve světě ženského volejbalu výjimečné, je velkou oporou a soupeřky doslova ničí.

Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů
Zdroj: facebook Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů

Ale některým z nich je také trnem z oku. "Bude mít mou úctu za vše, čím prošla. Sportovně ale nejsou její fyzické parametry srovnatelné se ženami," stěžovala si například kapitánka Trentina Silvia Fondriestová na účet dvaatřicetileté soupeřky.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program