Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video zajímavá zkušenost

Před pár dny získal titul, teď Djoker skončil na vozíku! Jak mu to šlo?

Novak Djokovič
Zdroj: YouTube.com

Je to sotva pár dní, co Novak Djokovič obhájil titul na turnaji v Dauhá. Poté co oslavil triumf, okusil však srbský tenista úplně neco jiného. Skončil totiž na invalidním vozíku.

Fanoušky jednoho z nejlepších světových tenistů ale můžeme uklidnit. Šlo pouze o tenisovou exhibici, při níž si Djokovič vyzkoušel, jak se hraje tenis handicapovaným sportovcům.
 

K dispozici přitom měl toho z nejpovolanějších. Na kurtu jej totiž doprovázel dvojnásobný paralympijský šampión z Ria Dylan Alcott.
 

Právě v jeho vlasti, konkrétně v australském Melbourne, se konala akce s názvem "Noc s Novakem", a to pod hlavičkou tenistovy nadace, která podporuje předškolní vzdělávání srbských dětí.
 

Alcott, který je následkem tumoru na míše, prakticky celý život paraplegikem, má kromě tenisových olympijské zlato i z basketbalu, tentokrát ale šlo čistě o tenis.

Na kurtu si nejprve oba borci ve svém oboru zahráli tak, jak jsou zvyklí. Pak si ale Djokovič vyzkoušel, jaké to je hrát tenis vsedě. Alcott nejprve srbskému hráči pomohl do kolečkového křesla a pak už se oba tenisté odebrali na svou stranu hrací plochy.

Už pohyb na vozíku Djokovičovi ale dělal značné potíže, když pak měl k tomu ještě podávat a odvracet míčky soupeře, bylo to pro něj chvílemi takřka neřešitelným problémem.
 

Po pár minutách snažení byl srbský šoumen určitě rád, že mohl vyskočit z křesla a výměnu zakončit smečí. Alcott z křesla vstát nemůže, je však jedním z mnoha borců, kteří se dokázali vzepřít nelítostnému osudu a stali se špičkou ve svém oboru.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:35 16:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

   20:50

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

Celý Program