Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2019 22:26
transgender je tam štastná

Před 6 lety hrál MS mužů. Teď vystřílela postup i pro ženský tým!

Hannah Mounceyová
Zdroj: Twitter
Hannah Mounceyová

Austrálie v prosinci mohla slavit. Tým žen se kvalifikoval na mistrovství světa v házené. Pomohla tomu i Hannah Mounceyová. 188 centimetrů vysoká pivotka, která ještě v roce 2015 reprezentovala zemi v týmu mužů jako Callum Mouncey.

Aby se Austrálie kvalifikovala na světový šampionát, musela skončil lépe než druhý oceánský konkurent Nový Zéland a zároveň na 5. místě mistrovství Asie. Povedlo se obojí. Hannah Mounceyová byla nejlepší střelkyní zápasu s Novým Zélandem a nakonec nastřílela na turnaji 23 gólů. Tři branky dala také v klíčovém utkání s Íránem, který Austrálie vyhrála 30:24.

Jenže ouha. Hannah Mounceyová je monstrum, které ční nade všemi a její fyzická síla je taková, že ani házenkářky na mezinárodní úrovni nedokážou čelit jejím parametrům.

 

Jednoduše proto, že ještě na mistrovství světa v roce 2013 hrál jako Callum Mouncey za výběr své země. Za Austrálii nastoupil ve 22 zápasech.

Callum Mouncey na MS 2013
Zdroj: Profimedia Callum Mouncey na MS 2013

V roce 2015 pak podstoupil Callum hormonální léčbu a následně se podrobil trans-gender operaci. Stala se z něj Hannah Mouncey. A kromě házené si užívá i angažmá v ženské lize australského fotbalu.


"Víte, jaké je to, když postoupíte po 6 letech zase na mistrovství svět? A přitom by vás nikdy nenapadlo, že si ho znovu zahrajete?“ tweetovala Hannah po postupu.
Týmy Íránu, Nového Zélandu, nebo i jené nechápou. Ale start bývalého muže prostě Mezinárodní házenkářská federace povolila.


Světový šampionát žen se bude konat od 30. listopadu do 15. prosince příštího roku v Japonsku. Bude to osmá účast pro Austrálii, ale zároveň i první od roku 2013. A Hannah, který býval Callumem, na tom má obří zásluhu.
 

 

ram TN.cz