ofenzivní posila

Pražská Sparta představila posilu! Na Letnou se stěhuje bulharský mladík

Nová posila Sparty Martin Minčev
Zdroj: sparta.cz
Nová posila Sparty Martin Minčev.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Pražská Sparta zbrojí na následující roky! Novou posilou obrozených Letenských se stal mladičký bulharský talent Martin Minčev, který už má na svém kontě čtyři starty za seniorskou reprezentaci.

Na konci dubna mu bylo teprve devatenáct let, i tak ale má Minčev za sebou již slušnou řádku zkušeností. Již tři roky je platným členem áčka Černo More Varna, které hraje nejvyšší bulharskou ligu.

 

Dokonce se čtyřikrát představil v národním týmu Bulharska, mimo jiné v kvalifikačním duelu na Letné, kde Češi vloni v červnu zvítězili 2:1. Rodák z Varny tehdy odehrál celý první poločas. Pravidelně pak nastupoval za mládežnické výběry a na testy si jej pozval i italský FC Turín.

 

 

„Spartu jsem si vybral, protože to je velký klub. Chci na hřišti ukázat, co dokážu, a vyhrát tady pár trofejí,“ cituje novou posilu web sparta.cz.

 

Na Letné podepsal smlouvu až do roku 2024, vedení pražského celku v něm vidí velkou budoucnost. Do tréninku by se měl zapojit v horizontu několika dnů, až se vyřídí veškeré náležitosti ohledně přesunu z Bulharska.

 

 

Novou akvizici si chválí i sportovní ředitel aktuálně třetího týmu tabulky. „Jedná se o velmi dobře fyzicky a rychlostně vybaveného hráče, chce dávat góly. Trenéři budou mít možnost využít jeho přednosti na více pozicích v ofenzivě. V budoucnu může mít pro náš tým velkou cenu na obou křídlech i v útoku,“ velebí Minčeva Tomáš Rosický.

 

 

„Je to mladý a ambiciózní kluk, který chce v kariéře něco dokázat. Není jen talentovaný, ale i hladový po úspěchu. Přesně o takové hráče máme zájem,“ doplňuje "malý Mozart".

 

Minčev zaujal vedení Sparty již v roce 2018 na Memoriálu Václava Ježka, kde úspěšně reprezentoval v dresu bulharského týmu do osmnácti let.

  

 

Fanoušky Sparty již dříve potěšila zpráva, že s klubem prodloužil smlouvu talentovaný Adam Karabec. Již na konci května pak posílil kádr brankář Dominik Holec.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program