Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zrodila se hvězda štěstím k vítězstvím

Pravý důvod úspěchu Plíškové? Našla chlapa, se kterým vyhrává!

Karolína Plíšková a Michal Hrdlička
Zdroj: Profimedia / instagram
Karolína Plíšková a Michal Hrdlička

Zrodila se nová hvězda? Možná. Ona vlastně už potenciál dávno ukázala. Jen teď začala pořádně svítit. Karolína Plíšková je v semifinále US Open a září. Kde nastal ten zlom? Důvodů může být víc, ale jeden je hodně důležitý. Ta holka má vedle sebe lidi, které miluje. A taky chlapa, se kterým vyhrává.

Trenéři, rodiče, fanoušci, tlak okolí, zprávy v novinách a na webu. Na křehké duše tenistek toho bývá často dost. Své o tom ví nejen Petra Kvitová... I proto se ve světě ženského tenisu tak často mění pořadí v žebříčcích, narozdíl od prostředí psychicky odolných mužů.

116

GALERIE: Karolína Plíšková a Michal Hrdlička

Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková

Hodnocení:


Ale platí také to, že když je holka v pohodě, tak to prostě a jednoduše jde jak po drátkách. Karolína Plíšková zřejmě chlapa, se kterým se cítí dobře, našla. Tisíce fanoušků ji možná nepochopí. Po senzačních fotkách z festivalu v Karlových Varech, kdy jejího milého opět o trochu více zpopularizoval bulvár, si mnozí ťukali na čelo. Ale ona má Michala Hrdličku ráda. A pokud se podíváme na souvislosti, Karolína je vedle Michala opravdu fantastickou tenistkou, která umí prodat vše, co v ní je.

"Měla jsem trošku problém dostat se na grandslamu přes třetí kolo, jak o tom všichni mluvili a čekali na to jak na smilování. I já jsem si dělala na sebe tlak, protože jsem věděla, že se přes to můžu dostat, a nikdy nehrála tenis, který jsem měla," vyprávěla.
Karolína Plíšková
Zdroj: profimedia.cz Karolína Plíšková

Letošní sezona ale ukázala, že když je Karolína v pohodě, tak válí a nikdo ji nemusí zastavit. Naopak pokud je něco špatně, ruku v ruce s tím mohou jít i neúspěchy.

Na generálce před Wimbledonem Karolína zazářila, v Eastbourne došla až do finále a nestačila jen na Dominiku Cibulkovou, v Nottinghamu vyhrála. V Anglii ji doprovázel Michal Hrdlička. Ano, po jeho boku opravdu válela.
Smutek Karolíny Plíškové
Zdroj: Profimedia Smutek Karolíny Plíškové

A pak měl přijít Wimbledon, lidé tušili, že i tam může česká kometa zazářit. Jenže se staly věci, které ji zřejmě poznamenaly. A viděla to celá republika. Do Londýna odjela Karolína bez Michala Hrdličky. Toho pak, jak už jsme zmínili, nachytali bulvární fotografové v Karlových Varech...


Rozchod? To si možná spousta lidí myslelo. Ale vztah Karolíny a Michala vydržel. A je to jen dobře.

Karolína Plíšková
Zdroj: Instagram Karolína Plíšková

Zamilovaná holka z Loun si prostě užívá život a je šťastná, když má svého kluka vedle sebe. Hrdlička na tribuně je tak trochu mentálním koučem, který přináší úspěchy. Projevilo se to na americkém turné, kam se svou novou láskou odjel.
Turnaj v Cincinnatti Karolína Plíšková suverénně ovládla. Ale to hlavní mělo teprve přijít. Účast v semifinále US Open se rozhodně počítá a to nejen na peníze. Hlavně zvedá sebevědomí. "Za poslední měsíc se toho hodně změnilo. Myslím, že jsme udělali kus práce a zvládla jsem hodně zápasů psychicky," přiznala Plíšková. Mimochodem k těm penězům: za poslední měsíc vydělala na prize money 34 milionů korun.
Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Dnes možná už nikdo neřeší to, že vynechala olympiádu v Riu a jako důvod uvedla strach z viru zika. Karolína se věnovala přípravě ve společnosti svých blízkých. Rodina jí opravdu pomáhá a posílá zprávy. "Nejcennější jsou vždycky ty, na které se podívám jako první. Takže od mamky, táty," vypráví. "A taky od Michala, který musel bohužel včera odjet, tak jsem ráda, že jsem to zvládla i bez něj," přiznala.


Ano, čtvrtfinále už hrála bez podpory svého kluka a při semifinále jí bude také chybět. Michal musel do Prahy. Snad to Karolína zvládne i bez něj.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:05 18:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 18:35 19:00

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program