Španělský superpohár

Prasáckým faulem vyhrál zápas! Real oslavuje nečekaného hrdinu

Španělský záložník Federico Valverde dostal ukázkovou červenou kartu
Zdroj: Twitter/ rayan OS9
Španělský záložník Federico Valverde dostal ukázkovou červenou kartu
Téma:

Pokud by někdo nevěděl, jak má vypadat takový zákrok na červenou kartu, faul Federica Valverdeho ve finále Španělského superpoháru by mohl posloužit jako názorný příklad. Uruguajský záložník ke konci prodloužení skluzem zezadu srazil Álvara Moratu, čímž pravděpodobně zajistil Realu cenný triumf a navíc byl oceněn jako hráč utkání.

Finále, které se odehrálo na netradiční půdě v Saudské Arábii, mělo i poměrně překvapivého finalistu. Atlétiko totiž v semifinále porazilo díky brance v závěru Barcelonu a ve finále si brousilo zuby i na slavný „Bílý balet“.
 

Jenže Real Madrid zahájil souboj o stříbrnou trofej lépe. Tlačil se do šancí, jenže gól ne a ne vstřelit. S přibývajícím časem tak madridský konkurent vycítil šanci a svou propracovanou a defenzivní taktikou začal dělat hráčům v bílém problémy. Zápas se tak dostal až do dramatické koncovky, když se za stavu 0:0 prodlužovalo.

Ve 115. minutě pak přišla klíčová chvíle zápasu. Álvaro Morata se v rychlém protiútoku Atlétika řítil sám na bránu a rozhodující branka visela ve vzduchu, v tu chvíli však zezadu přišla ukázková kosa Federica Valverdeho, který naprosto bez servítek skolil svého soupeře.

Výsledkem byla jasná červená karta a přímý kop z dobré pozice, jenže to stále bylo nic v porovnání s tím, kdyby mladičký Uruguayec nefauloval.

Prodloužení totiž i díky jeho zákroku skončilo 0:0 a v rozhodujícím penaltovém rozstřelu ukázal lepší nervy Real a slavil vítězství ve Španělském superpoháru.

A sám Valverde byl, i přes tento ošklivý faul, za hrdinu. Ostatně vysloužil si také cenu hráč utkání. Jednadvacetiletý záložník Realu byl však po zápase ze svého unfair zákroku přece jenom trochu rozpačitý.

„Neměl bych to dělat a Álvarovi jsem se omluvil. Jenže to bylo jediné možné řešení, protože je hrozně rychlý,“ vyjádřil se Federico Valverde.


Slova chvály pro něj navíc měl i trenér poražených, který se uruguajského hráče zastal. „Řekl jsem mu, ať si z toho nic nedělá. Ve stejné situaci by každý udělal totéž, včetně mě. Titul nejužitečnějšího hráče zápasu si zaslouží,“ dodal bývalý fotbalista a trenér Atlétika Diego Simeone.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program