bojuje Napíše knihu

Praktiky a hnus! Chomutov připravil hokejistu o milion korun, ten chystá razantní odplatu

Juraj Valach
Zdroj: Profimedia
Juraj Valach
Téma:

Je jedním z hráčů, kterým hokejový Chomutov dluží peníze. Slovenský obránce Juraj Valach se před pár dny v emotivní zpovědi na Facebooku rozpovídal, jaká finanční situace v severočeském klubu panuje. Teď se třicetiletý bek rozhodl k razantnímu kroku.

Je v nezáviděníhodné situaci. Poté, co mu před třemi lety manželka zemřela den po předčasném porodu, vychovává sám se svými rodiči dvě děti. Dcerku Amálii a syna Jerguše, který trpí zdravotními problémy. Kvůli předčasnému narození má poškozenou část mozku.

Je jasné, že jako otec má za povinnost zajistit finanční stabilitu rodině. Nicméně Chomutov podle Valachových slov mu dluží více než milion korun, což o víkendu napsal ve svém vzkazu na Facebooku. „Chtěl bych poděkovat fanouškům Chomutova za podporu, dále bych rád poděkoval realizačnímu týmu mimo trenérům. A teď z jiného soudku… taky pozdravuju vedení klubu Chomutova a děkuji jim za to, že připravili mého nemocného syna skoro o 1 milion českých korun.“

Bez peněz jsou i další hráči. Někteří žádné informace neprozradili, jiní byli vstřícnější. Tak jako obránce Ronald Knot.

„To, že se situace v Chomutově dostala až sem je známka toho, že to nastavený systém v hokeji umožňuje. Dluhy, rozporování věcí, na které máte nárok, vyhýbání se závazkům, byrokratický bordel ve smlouvách, ve kterých jakýkoliv alespoň trochu schopný právník najde způsob, jak se vyhnout upomínkám. O všech problémech se ví, jen se o nich nemluví,“ napsal na Twitteru.

Valach to ale nechce jen tak být. Proto se rozhodl, že o všech praktikách, které v klubu zažil, sepíše knihu. „Připravuji knihu, v níž budu všechno dopodrobna popisovat. Praktiky a hnus, které jsem zažil už na Slavii nebo v Chomutově. Peníze z prodaných knih půjdou na léčbu mého syna,“ uvedl Valach pro Sport.cz.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (419)

   00:00 00:15
   00:15

   Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program