Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 1. 2019
NFL Americký fotbal

Kuriozita v NFL: Kouč má asistenta na to, aby nesejmul rozhodčího!

Sean McVay
Zdroj: Profimedia

Do hry je tak zapálený, že by klidně srazil i rozhodčího. Dokonce kvůli svému impulsivnímu chování na čáře dostal k sobě asistenta. Ten Seana McVaye, třiaatřicetiletého trenéra amerického fotbalu, hlídá. A občas ho ochrání před střetnutím s probíhajícím rozhodčím. V neděli večer bude mít asistent plno práce – jeho tým Los Angeles Rams vyzve v Super Bowlu New England Patriots. Jedná se o nejsledovanější americkou sportovní událost roku.

Co děláš za práci? Hlídám, aby náš trenér nenarazil do rozhodčího během zápasu… To o sobě může říct Ted Rath, který během utkání nejvyšší americké ligy NFL hopsá za jednou osobou a dává pozor na případný střet. Takzvaný get-back trenéři jsou v americkém fotbale občas k vidění, jen se zaměřují na celý tým, aby na střídačce někdo výrazně nešlápl do hřiště.

 

V Los Angeles Rams to mají jiné – hlídán je pouze trenér McVay. „Vůbec se tomu nedivím. On dává emoce hodně najevo, asistent ho krotí, aby za své chování nedostal zbytečnou penalizaci. Je velmi humorné je pozorovat v akci,“ všiml si fotograf Kamil Herák, který tým z Los Angeles fotil během konferenčního finále.

 

 

Vedení chování impulsivnímu trenérovi toleruje. Může si to dovolit. Sean McVay patří k největším hvězdám celé NFL. Je nejmladším trenérem amerického fotbalu, co dovedl tým do Super Bowl. McVay je v Los Angeles hrdinou, superstar.

 

Jeho tým Rams o víkendu vyzvou v nejsledovanější sportovní události New England Patriots. Čím je mladý trenér tak geniální? „McVay má něco jako fotografickou paměť - pamatuje si každou akci, kterou ve své kariéře, včetně působení v jiných týmech, zahlásil. Na zápas jich má kolem šedesáti,“ dodal Filip Hobza z České asociace amerického fotbalu.

 

 

K velkému sportovnímu svátku Ameriky se váže spousta zajímavostí. Nejlevnější vstupenka se pohybuje kolem 65 tisíci korun. Na Super Bowl se pravidelně dívá více než 100 milionů Američanů.

 

Pro srovnání, na zápasy Stanley Cupu mezi Capitals a Golden Knights se průměrně dívalo téměř 4,5 milionů Američanů. Velká sledovanost láká velké firmy k zaplacení reklamních spotů. Pouhé zařazení třiceti vteřinové reklamy stojí v přepočtu 120 milionů korun

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:05 18:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   18:35

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program