UFC vyznamenání

Jones může závidět! Holmová byla oceněna za kariéru bez dopingu

Holly Holm
Zdroj: Profimedia
Holly Holm
Téma:
MMA

Užívání zakázaných látek pro zvýšení výkonnosti je stinná stránka vrcholového sportu a MMA není výjimkou. Často se objevují hříšníci, kteří si pomohli dopingem, a kromě suspendace si odnesli i odsouzení fanoušků. Vedle nich je i řada dalších, kteří pravidelně ukazují, že vítězství se dá dosáhnout i čistou cestou. Jednou z nich je i bývalá UFC šampionka Holly Holmová.

Osmatřicetiletá zápasnice je v profesionálním MMA od roku 2011. Během své kariéry dosáhla nevídaných úspěchů. Po příchodu do UFC jako první porazila dlouho vládnoucí Rondu Rouseyovou a získala titul bantamové váhy (do 62 kg). Kromě úspěchů v oktagonu si teď připsala i čestné ocenění, které může znamenat pro mnohé víc, než blyštivý pás.


V rámci nejprestižnější MMA organizace světa absolvovala 51 negativních dopingových kontrol. Za dosažený milník a dlouholetou kariéru bez prohřešku dostala jako první od UFC vyznamenání a originální, na míru šitou, koženou bundu. „Je to čest a jsem vděčná, že dopingové kontroly existují, protože vím, že do klece nastupuji proti někomu, kdo je také čistý,“ komentovala své ocenění Holmová (13-5).

Nikdy jsem ani nechtěla brát jakékoliv látky na podporu výkonu, protože jsem chtěla zjistit, čeho jsem schopná já sama. Při vítězství jsem vždy spoléhala na tvrdou práci a vášeň pro to co dělám,“ pokračovala UFC zápasnice.UFC viceprezident pro zdraví atletů a výkon vyzdvihnul nejen její výsledky v kleci, ale označil ji i za příklad ostatním sportovcům. „Je to legenda, ale i ukázkový vzor pro společnost. V oktagonu i mimo něj,“ řekl o odkazu bývalé šampionky Jeff Novitzky.Podobný počet úspěšných antidopingových kontrol absolvovali i veteráni UFC Daniel Cormier a José Aldo. Ty hodlá organizace ocenit během následujících galavečerů.

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program