Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalový teror nesmíme ustupovat

Pozdější termín? Šéf bezpečnosti tvrdí: Kdyby byli mrtví!

Borussia Dortmund a Helmut Spahn
Zdroj: Profimedia

Zápas mezi Dortmundem a Monakem v Lize mistrů byl po úterním bombovém útoku odložen o jediný den. Borussia ve středu prohrála 2:3 a po utkání pak bylo z jejich slov jasné, že incident, při němž byl zraněn dortmundský obránce Marc Bartra, na nich zanechal stopy. Proč se utkání neodložilo na pozdější termín?

"Rádi bychom měli více času, ale nikdo se nás neptal. Přišla nám SMS, že se ve Švýcarsku rozhodlo a hrajeme zítra," popsal trenér Borussie Dortmund Thomas Tuchel, jak vše probíhalo. "Cítili jsme se úplně ignorováni. Jako by na náš autobus jen přiletěla plechovka od piva," zlobil se Tuchel.
 

Jenže rozhodnutí zápas odehrát bylo správné. Alespoň podle Helmuta Spahna, který na začátku května nastoupí do funkce šéfa bezpečnosti FIFA. "Kdyby se nám podlomila kolena, bylo by to přesně to, co ti zločinci chtějí," zdůvodňoval, proč bylo správné utkání odehrát.
 

Přesto ale existuje situace, za jaké by se nehrálo. "Kdyby došlo k úmrtí, samozřejmě by se zápas nekonal," ujišťuje Spahn, který byl šéfem bezpečnosti už na světovém šampionátu v Německu roku 2006, v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung.V uších fotbalistů, kteří v úterý večer pocítili sílu bombového útoku z bezprostřední blízkosti a jeden z nich navíc skončil v nemocnici, kde se musel podrobit operaci zraněné ruky, ale zní jeho prohlášení dost možná poměrně cynicky.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program