první příprava

Povedená premiéra! Slavia dala rakouskému St. Pöltenu pět gólů

Tomáš Rambousek
Publikováno 5. 8. 2020

Fotbalová Slavia zvládla první zápas nové sezony na výbornou. V přípravném duelu na soustředění v Rakousku deklasovali Sešívaní prvoligový Sankt Pölten vysoko 5:0. Trenér Jindřich Trpišovský přitom vyzkoušel hned 22 hráčů.

Duel proti devátému týmu rakouské bundesligy začala Slavia ve velkém stylu a už po pěti minutách vedla díky gólům Musy a Holeše 2:0. Rakušané nestačili a do poločasové přestávky navýšil skóre David Zima, který uklidil do sítě střelu Nica Stancia.

Do druhého poločasu nastoupilo 11 nových hráčů a souhra Slavii chvíli trvala. Nakonec ale Pražané dokázali přidat ještě dva góly a rakouského rvala vyprovodili výsledkem 5:0, když se trefili ex-liberečtí Malínský a Karafiát.

Přípravný zápas:
Slavia Praha – SKN St. Pölten 5:0 (3:0)

Branky: 1. Musa, 5. Holeš, 32. Zima, 84. Malinský, 88. Karafiát

SK Slavia Praha:
1. poločas: Kovář – Zima, Frydrych, Bořil – Holeš, Ševčík, Coufal, Stanciu, Provod – Tecl, Musa.
2. poločas: Vágner – Masopust, Karafiát, Takács, Oscar – Traoré – Malinský, Beran, Hellebrand, Olayinka – Kuchta.