Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2016 09:16
video poprvé v nba

Satoranskému debut vyšel. Proti Miami patřil k nejlepším! VIDEO

Tomáš Satoranský
Zdroj: ČTK

Tomáš Satoranský má za sebou první zápas v dresu washingtonských Wizards. A vedl si skvěle! V přípravném utkání proti Miami dostal největší prostor a ten dokázal využít, zařadil se totiž mezi nejlepší hráče svého týmu.

Zdá se, že by Tomáš Satoranský ve Washingtonu nemusel být vůbec jen do počtu. Kouč Wizards Scott Brooks totiž ukázal, že s mladým rozehrávačem počítá. Proti Miami jej sice nepostavil do základní sestavy, ale českému reprezentantovi nakonec nechal v utkání vůbec nejvíce prostoru.
 

A Satoranský si počínal zkušeně. Svým výkonem se nejen mezi zkušenějšími spoluhráči neztratil, ale se svými šesti asistencemi se dokonce zařadil do čela této statistiky. V dresu Wizards byste proti Miami marně hledali lepšího nahrávače.
 

Jistotu ukázal i při trestných hodech, když ze čtyř pokusů ani jednou neminul cíl. K tomu všemu přidal na úvodní zápas solidních osm bodů. S pěti doskoky pak zaostal pouze za pivotem Gortatem.

Jedinou kaňkou na zápase tak pro Satoranského je, že jeho tým prohrál s Miami 95:106. Ve Washingtonu však zanechal dobrý dojem, o čemž svědčí i slova na jednom z fanouškovských webů.
 

"Největší obavy byly z toho, jak si Satoranský zvykne na přechod do NBA, to však hned v prvním zápase zažehnal. Odvedl dobrou práci a byl produktivní, ale ještě důležitější bylo, že nevypadal jako hráč, jenž nastoupil k prvnímu utkání v NBA. Problém měl jen při bránění, ale to každý hráč Wizards v tomto utkání," napsal fanouškovský server Washingtonu bulletsforever.com.
 

Nejlepší basketbalovou soutěž světa, NBA, budete moci sledovat i v nové sezóně v přímých přenosech na kanálech NOVA Sport.

msl TN.cz