Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 3. 2019
fiasko už není cesty zpět

Potvrzeno: Hokejisté Pardubic budou hrát o záchranu v baráži

Hokejisté Pardubic
Zdroj: Profimedia
Hokejisté Pardubic

Hokejisté Pardubic hned v 1. kole skupiny o umístění v extralize ztratili body a po prohře v Litvínově 3:6 nemají už ani matematickou naději na odvrácení účasti v baráži. Od postupu v roce 1950 Východočeši z nejvyšší tuzemské soutěže nikdy nesestoupili.

Dynamo bude muset absolvovat baráž podruhé za tři sezony po loňské účasti ve čtvrtfinále, kdy prohrálo až v sedmém utkání s pozdějším finalistou Třincem. Také na konci ročníku 2016/17 byli Pardubičtí nejhorším týmem extraligy, ale následnou baráž úspěšně zvládli, když uhráli 20 bodů stejně jako druhá Jihlava. Karlovy Vary zůstaly o bod zpět, poslední byly České Budějovice.

Oba týmy nastoupily v improvizovaných sestavách a řada opor dostala volno. Rychleji se dokázali rozkoukat domácí a už ve třetí minutě poslal Vervu do vedení Havelka. Následovala série tří trestů na straně Dynama v rychlém sledu za sebou, ale početní výhodu pak nevyužili ani Pardubičtí. V 19. minutě se ale dostal sám před gólmana Petráska Horký a po jeho precizním blafáku bylo vyrovnáno.

Ve 25. minutě vrátil vedení na stranu Severočechů povedenou ranou z pozice pravého křídla Svoboda. Zanedlouho slavili hosté vyrovnání, jenže předčasně. Poulíček sice dokázal umně zasáhnout ve vzduchu letící kotouč, jenže se mu to podařilo až příliš vysoko a po konzultaci s videorozhodčím nebyl jeho zásah uznán. Maroszův gól z přesilovky s přispěním jednoho z domácích hráčů na konci 35. minuty už ale platil - 2:2.

Litvínov rozhodl v nástupu do třetího dějství. Ve 43. minutě do třetice zařídil Vervě vedení v početní výhodě Hanzl, ale tentokrát se Dynamo k odpovědi nedostalo. Místo toho navýšili do 49. minuty náskok až na 5:2 Myšák a Ščotka. Hosté sice snížili v 54. minutě zásluhou Perreta, ale konečnou podobu výsledku dal svou druhou dnešní brankou Myšák. Šestnáctiletý útočník přidal i dvě nahrávky, celkem na čtyři góly nahrál Lukeš.

čtk TN.cz