o 3. místo mistrovství světa

Potupa pro Kanadu, z Kodaně veze jen brambory. Amerika chtěla víc

MS 2018: Kanada - USA, boj o bronz

Bronzové medaile z hokejového mistrovství světa 2018 získal tým USA, který porazil v boji o třetí místo Kanadu 4:1. Hlavní podíl na posledním vítězství Američanů měl střelec dvou gólů Chris Kreider.

Výběr USA získal již pátý bronz od doby, co se šampionát hraje systémem play off. Na třetí příčku dosáhl po zápasech ve vyřazovacích bojích i v letech 1996, 2004, 2013 a 2015.

Celkem mají Američané již osmý bronz, ale od roku 1960, kdy byli mistry světa jakožto olympijští vítězové, výše nedosáhli. Kanada vyšla naprázdno po dvou titulech v letech 2015 a 2016 a loňském stříbru.

Američané v zámořském derby otevřeli skóre zásluhou Kreidera v 27. minutě, ještě do konce druhé části vyrovnal Marc-Edouard Vlasic, ale v 54. minutě rozhodl Nick Bonino. Výhru pak při power play Kanady zvýraznili Anders Lee a Kreider.

• 17:00 19:30