Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

dluhy velké problémy

Další potíže šampióna z Nagana: Tentokrát byl obviněn z podvodu!

Roman Čechmánek
Zdroj: profimedia.cz
Roman Čechmánek

Roman Čechmánek, vítěz olympijského turnaje v Naganu, má nyní úplně jiné starosti, než je hokej. Policie totiž někdejšího reprezentačního gólmana obvinila z podvodu.

Čechmánek doplatil na neúspěšné podnikání, při němž nastřádal dluhy přibližně 100 milionů korun. Informaci přinesl server. iDnes.cz.
 

"V této kauze je obviněná jedna osoba, a to ze spáchání trestného činu podvodu. Bližší informace poskytneme po ukončení vyšetřování," řekl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. "Nebudu obvinění mého klienta komentovat. Nechci vytvářet žádný tlak na orgány státní moci jakýmkoliv vyjádřením," uvedl Čechmánkův obhájce Aleš Dufek.
 

"Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Měl to tak naplánované," uvedl podnikatel Petr Strnad, jehož firma se podílela na přestavbě domu ve Zlíně na minipivovar s restaurací. Tu měl investovat právě Čechmánek.

Čechmánek, jenž je v insolvenci, dlužil Strnadovi více než půl milionu korun. "Nakonec jsem stejně jako někteří ostatní věřitelé pohledávku prodal za 20 až 30 procent. Byl jsem v minusu asi 400 tisíc korun," řekl Strnad.
 

Policie vyšetřuje, zda si Čechmánek práce neobjednal, i když už věděl, že nebude mít z čeho zaplatit. "Musí mu to ještě dokázat, zatím není nic jisté. Bude to trvat ještě dlouho," uvedl Strnad.
 

Podle někdejšíhoČechmánkova právního zástupce Petra Bernátka tomu tak není. "Nechal si poradit od špatných lidí a špatně investoval," prohlásil.

Čechmánek, který chytal i v NHL a během hokejové kariéry vydělal desítky milionů korun, se dostal se svým podnikáním brzy do problémů. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel jej však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Loni vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.
 

Bývalý brankář Zlína, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009, od prosince vede jako trenér hokejisty druholigového Valašského Meziříčí.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program