Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2017 21:27
novinky moc toho nevyšetřili

Kvitová si nic nevymyslela, tvrdí policie. Případ se ale odkládá

Zdroj: TV Nova

Jak probíhá vyšetřování přepadení Petry Kvitové? Dlouhou dobu je ticho po pěšině. Policie ve čtvrtek sezvala novináře a prozradila, že případ odkládá. Neznamená to ale prý, že by si česká tenistka příběh vymyslela. Někdo jí opravdu zranil!

Už je to téměř rok, co svět zaskočila informace o přepadení Petry Kvitové neznámým pachatelem v jejím prostějovském bytě. Česká tenistka vyvázla s vážným zraněním levé ruky.

Petra Kvitova
Zdroj: Profimedia

Jedenáct měsíců už se policie snaží okolnosti přepadení vyšetřit, jenže bez úspěchu. Ve čtvrtek ale aspoň sezvala novináře na brífink o vývoji vyšetřování. Jenže pachatel je prý stále neznámý. "Věc byla odložena. Nepodařily se zjistit skutečnosti opravňující trestní stíhání. Jinak řečeno, do současné doby se nám nepodařilo ustanovit pachatele. Neznamená to ale, že bychom se tou věcí přestali zabývat," sdělil velitel odboru obecné kriminality plukovník Jan Lisický na čtvrtečním setkání s novináři.


Přesto i policie zaznamenala spekulace o tom, že si Petra Kvitová přepadení vymyslela. S tím ale kriminalisté nesouhlasí. "Zranéní si v žádném případě nemohla způsobit sama. Že by tam nebyl pachatel, to je zcela vyloučené. S touto verzí se nepracuje. Z charakteru zranění je prokázáno, že skutečnost odpovídá tvrzení poškozené," dodal Lisický.

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia Petra Kvitová

Je zřejmé, že policie se skoro nepohnula z místa. "Pokud bychom byli blízko, asi bychom se chytili," myslí si olomoucký vyšetřivatel. Na otázku, zda pachatel věděl, že útočí na Petru Kvitovou pak sdělil jen svůj soukromý názor. "Myslím, že Kvitová byla ve špatný čas na špatném místě..."


Lisický ale naznačil, že policisté pracují ještě s jednou verzí. O té však podrobnosti sdělit nechtěl.

Petra Kvitová utrpěla řezná zranění, lékařům se ale podařil skoro zázrak. K tenisu se vrátila už po 5 měsících, zahrála si na třech grandslamech a dokázala i vyhrát turnaj v Birminghamu.

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia Petra Kvitová

Záhada okolo jejího přepadení však stále trvají. Pachatele se nepodařilo vypátrat, ač vyšetřování trvá už dlouhých 11 měsíců. Policie případ vyšetřuje jako vydírání, při němž pachatel způsobil újmu na zdraví. Prvotní vyšetřování vedli kriminalisté z Prostějova, v lednu 2017 převzali případ olomoučtí vyšetřovatelé.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program