nova sport carabao cup

Postup Manchesteru United zařídil Lingard! Swansea dal dva góly

Swansea - Manchester United

Manchester United nebude chybět ve čtvrtfinále Carabao Cupu. Ve čtvrtém kole anglického ligového poháru zvítězil na hřišti Swansea 2:0, když se o obě branky postaral Jesse Lingard.

První branka se zrodila ze spolupráce Marcuse Rashforda s Lingardem. První jmenovaný nabídl druhému přesnou přihrávku a ten nezaváhal - 0:1.

Domácí svou šanci na vyrovnání ještě v prvním poločase nevyužili, a tak v tom druhém hosté znovu trestalil. A opět to byl Lingard. Centr Darmiana si našel právě jeho hlavu a Swansea v tu chvíli ztrácela už dvě branky. Výsledkem 0:2 z pohledu domácích nakonec utkání i skončilo a Manchester United tak postupuje do čtvrtfinále.

Městský rival United měl o hodně více práce. V normální hrací době skončil zápas City proti Wolverhamptonu bez branek, když dokonce v nastavení mohl o vítězství hostů rozhodnout Enobakhare, ale ztroskotal na gólmanu Bravovi. Gól nepřineslo ani prodloužení, ale v penaltách už se ho fanoušci dočkat museli. Nakonec jich viděli pět, přičemž hned čtyři obstarali domácí a mohou se těšit na boj o semifinále.

Na pokraji vyřazení byl londýnský Arsenal. Ten ještě sedm minut před koncem druhé pětačtyřicetiminutovky prohrával s Norwichem 0:1, v 84. minutě ale srovnal Nketiah a tentýž fotbalista v prodloužení rozhodl o postupu Gunners.

Manchester City - Wolverhampton - 0:0, na penalty 4:1

Carabao Cup pokračuje i ve středu. Na Nova Sport 1 uvidíte od 20:40 přímý přenos utkání Chelsea - Everton, na Nova Sport 2 od 20:55 zápas Tottenham - West Ham.