Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2018 14:20
uefa už je to pět let

Poslední zápas za Plzeň v Lize mistrů? Hráli i Horváth a Čišovský

Pavel Horváth (Plzeň - CSKA)
Zdroj: isifa.com

Fotbalová Plzeň se těší na start nejprestižnější soutěže v Evropě a možná i na světě. Liga mistrů se do Štruncových sadů vrací po pětileté pauze. Jak se Viktoria změnila? A má letos šanci na úspěch?

Plzeň dala svým fanouškům ochutnat atmosféru blyštivé soutěže už dvakrát. Fandilo v zápasech proti Bayernu, Barceloně, Manchesteru City nebo AC Milán. A v obou případech to dopadlo třetím místem v základní skupině a tedy postupem aspoň do jarní fáze Evropské ligy.

VÝSLEDKY PLZNĚ V LIZE MISTRŮ

2011/12
Barcelona 0:4, 0:2
BATE Borisov 1:1, 1:0
AC Milán 2:2, 0:2

2013/14
CSKA Moskva 2:1, 2:3
Manchester City 0:3, 2:4
Bayern Mnichov 0:1, 0:5

 

Poslední zápas ve slavné soutěži, který paradoxně hrála Viktoria právě proti CSKA Moskva, pamatují z dnešního kádru šest borců: Kozáčik, Limberský, Hořava, Petržela, Kolář a Kovařík. Na lavičce ale byli i Řezník, Hubník či Hejda.

Marián Čišovský
Zdroj: Mediafax

Co ale mrzí, jsou některé tragické osudy bývalých opor. František Rajtoral vzal nabídku ze zahraničí a v tureckém angažmá spáchal sebevraždu. Marian Čišovský, který na pozici stopera býval i jedním z nejlepších střelců týmů těžce onemocněl.

 

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU PLZNĚ V LIZE MISTRŮ

Matúš Kozáčik - František Rajtoral, Marián Čišovský, Václav Procházka, David Limberský - Pavel Horváth, Tomáš Hořava, Milan Petržela (70. Marek Bakoš), Daniel Kolář - Michal Ďuriš (58. Jan Kovařík), Stanislav Tecl (82. Tomáš Wágner).

Pavel Horváth
Zdroj: Isifa / MAFRA / Michal Šula Pavel Horváth

Dnešní tým postrádá možná až ikonického Pavla Horvátha, který uměl řídit hru i s nadváhou. Střelce Marka Bakoše nahradil Michael Krmenčík, jehož si Viktoria ponechala v týmu i přes lákavé nabídku z francouzských týmů. Dala najevo, že nehodlá za každou cenu prodávat.


Soupeři Viktorie jsou každý z jiné sféry. Real Madrid jako naprostý favorit, tým se spoustou osobností. AS Řím jako tým o několik levelů výš, ale české týmy už několikrát dokázaly ty italské potrápit. Takže proč nezkusit sehrát s Džekem, Schickem a spol. boj o druhou příčku…


Jenže pro úspěch bude základem úspěch ve dvojutkání s CSKA Moskva. Pokud Plzeň v tomto duelu nezíská aspoň čtyři body, bude postup do jarních fází asi jen snem.

ram TN.cz