video noc v melbourne

Poslední zápas legendy? Silva padl s klukem, kterému je vzorem

Anderson Silva a Israel Adesanya
Zdroj: Profimedia
Anderson Silva a Israel Adesanya

Nová hvězda a legenda. Israel Adesanya a Anderson Silva dostali na UFC 234 takový prostor, jaký si jen mohli přát. Bývalý desetinásobný šampion střední váhy se ctí předal budocnost klukovi, pro kterého byl vždy vzorem.

Když z programu UFC 234 vypadl titulový zápas, dostala noc v Melbourne pořádnou ránu. Robert Whittaker na poslední chvíli odstoupil ze zdravotních důvodů. Odložit operaci se mu evidentně nevyplatilo a Kelvin Gastelum přišel o možnost, bojovat o titul.

Ale byli tu aspoň Anderson Silva, muž s nespočtem nezapomenutelných knokautů. Postavil se tváří v tvář svému „nástupci“, který předvádí v oktagonu nevídané.


Před zápasem na vážení byl Anderson dojatý a vážil si lásky od fanoušků. Mezi oběma zápasníky nepanovala žádná nevraživost, naopak si oba vzdávali respekt. Israel navíc říkal, že by byl poctěn, kdyby to byl on, kdo by ukončil Andersonovu kariéru.


Od prvních momentů bylo vidět, jak si jsou oba podobní. Ne vzhledem, ale stylově. Vypadalo to jako opravdový stínový zápas. Reflexy, údery, triky a další kousky byly z obou stran velmi podobné. Israel měl však větší dynamiku a aktivitu. Přeci jen Anderson ve svých 43 letech už není v top formě, ale i jeho reflexy byly stále tam, kde dřív. Několikrát se mu podařilo i Adesanyu nachytat a dostat do menších problémů. To se předtím nikomu v UFC ještě nepodařilo.


Zápas si oba spíše užívali a bylo zřejmé, že nechtějí druhému nějak více ublížit. Silvovi začalo ovšem v třetím kole pořádně otékat pravé oko. Duel došel nakonec k bodovým rozhodčím, ale ještě než se rozhodlo o vítězi, tak si navzájem vzdali respekt. Israel řekl Silvovi, že na jeho zápasech vyrůstal a že je i díky němu je v současnosti v UFC. Anderson mu naopak zase vzkázal, že on je budoucností.Už tolik nebylo překvapivé finální rozhodnutí. Rozhodčí zvedl vítězně ruku Israelovi, byl to on, kdo rozdal více úderů a byl v zápase o krok napřed. Domácí fanoušci tak mohli slavit, protože tímto výsledkem se Israel posouvá do špičky střední váhy a zamotává celou situaci kolem titulu. Možná právě on by mohl dostat šanci v titulovém zápase.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

Celý Program