Napsal dopis

Poslední slova Emeryho. Takhle se rozloučil s Arsenalem

Unai Emery se loučí s hráči Arsenalu
Zdroj: profimedia.cz
Unai Emery se loučí s hráči Arsenalu
Téma:

Šestnáct měsíců byl trenérem fotbalistů Arsenalu. Unai Emery byl ale v pátek odvolán kvůli špatným výsledkům. Poslední kapkou byla prohra s Frankfurtem v zápase Evropské ligy. Španělský kouč se poté loučil s hráči a taky pro všechny v klubu napsal dopis.

Když na Emirates v červenci loňského roku přišel, slibovalo si vedení, že tým získá nějakou trofej. Za Emerym stály úspěchy v předchozích angažmá v Seville či Paris St. Germain.Jenže ani osmačtyřicetiletý kouč nezlomil dlouhé čekání na zisk jakékoliv trofeje. Nejblíže byl v Evropské lize. Arsenal v loňském ročníku došel až do finále, kde ale při posledním zápase Petra Čecha, prohrál s městským rivalem Chelsea.

V letošní sezoně se ale fotbalistům Arsenalu nevede vůbec dobře. V Premier League jsou až osmí a v Evropské lize kolo před koncem zápasů v základní skupině stále nemají zajištěný postup. Hlavně kvůli špatným výsledkům tak vedení klubu Emeryho odvolalo.


Ten se ani nestihl pořádně rozloučit, a tak aspoň napsal dopis. „V prní řadě bych chtěl říci, že to pro mne byla čest být hlavním trenérem Arsenalu. Z celého srdce bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří mi pomohli pochopit to, jak moc je tento klub velký a cítit to každým dnem.“„Bylo to jasné i z vaší podpory z každého koutu této planety, z ochozů tribun na Emirates Stadium a také z toho, jak řada z vás čekala v zimě a dešti jen na to, aby mě pozdravili po zápase. Chtěl bych vás tak ujistit, že jsem se snažil pracovat s vášní, odhodláním a maximálním úsilím. O to více mne mrzí, že jsem pro vás nedokázal zajistit lepší výsledky,“ píše Emery.
 

„Byl to rok a půl plný emocí a skvělých momentů, ale i těch horších a bolestivějších. Nebyl ale jediný den, kdy bych si neuvědomoval, jak spokojený a šťastný jsem, že mám tuto práci s tolika úžasnými hráči a jejich osobními kvalitami. Vždy nosili dres se znakem na hrudi hrdě, zaslouží si tak vaši podporu.

Už jsem toho ve fotbale zažil hodně, ale Anglii a Premier League jsem si neskutečně užil. Naučil jsem se také hodně o respektu a úctě k profesionálům, ale také o samotné kráse fotbalu,“ stojí dále v jeho dopise.
 

Související témata:
vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Die Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   13:05 14:30
   14:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program