byl to bojovník

Na pohřbu Čišovského byli fanoušci i blízcí. Vdova děkovala za vzpomínku

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:

Dlouhých šest let bojoval fotbalista Marián Čišovský s nevyléčitelnou amyotroficko-laterální sklerózou. Jeho život vyhasl 28. června. V obřadní síni plzeňského hřbitova se s oblíbeným hráčem rozloučily stovky lidí.

Už ode dne, kdy slovenský fotbalista podlehl dlouhé těžké nemoci, začali nosit nejen fanoušci klubu k pietnímu místu květiny a svíce. Viktoria Plzeň pak odehrála ligové utkání se Spartou se jmenovkami Čišovského na zádech. 

Marián Čišovský stihl odehrát za Viktorii Plzeň sice jen tři sezóny, ale i díky němu Západočeši prožili nejslavnější období v historii klubu, kdy si zahráli i Ligu mistrů.


Marián Čišovský byl jedním z nejlepších stoperů, kteří kdy hráli českou ligu. Do Plzně se přesunul v roce 2011, kdy začala úspěšná éra Viktorie v pohárové Evropě. Čišovský nebyl jen vynikající obránce, ale uměl dávat i góly. V sezoně 2013/14 dokonce při cestě do Ligy mistrů skóroval čtyřikrát.

GALERIE: Pohřeb Marian Čišovského

1
/
13
Zdroj: TN.cz
Pohřeb Mariana Čišovského - 1


Poslední zápas odehrál Marián Čišovský 29. března 2014 proti Liberci, ale byl pro zranění střídán. Pak se objevila zákeřná nemoc. 28. června 2020 Marián Čišovský zemřel.
 

Na pohřbu se objevili hráči Viktorie Plzeň a mezi nejbližší rodinu byli pozváni i jeho slovenští druzi Matúš Kozáčik a Milan Bakoš. Vdova Martina Čišovská přijela autem až přímo k obřadní síni. Prostřednictvím Viktorie Plzeň pak také vzkázala: „Děkujeme všem, kteří se přišli rozloučit s naším Mariánem. Děkujeme za projevy soustrasti a květinové dary, kterými se snažili zmírnit náš žal. Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána. Velké díky patří fotbalovému klubu Viktoria Plzeň.“

Dorazil i zástupce hokejového klubu Martin Straka.


Ještě loni v květnu mluvil Marian Čišovský otevřeně o tom, jak s ALS bojuje. „I když mi svaly dobře nefungují, mám obrovské štěstí. Hlava mi funguje velmi dobře. Můžu vzpomínat na společně strávené roky. Jsem hrdý a velmi šťastný, že jsem byl a stále jsem váš kamarád,“ děkoval svým spoluhráčům z Viktorie Plzeň, kteří ho i nadále brali mezi sebe.


Velmi těžko bral smrt svého kamaráda i David Limberský, který na začátku vítězné éry nastupoval v obranné řadě s trojicí František Rajtoral – David Bystroň – Marian Čišovský. Ani jeden z nich už není mezi živými. „Nemůžu uvěřit, že jsem tu zůstal úplně sám...“ psal zdrcený Limberský.


Marián Čišovský po sobě zanechal manželku Martinu a tři děti – Maroše (14), Martina (11) a Tinu (7) – které stály do poslední chvíle při něm.


TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Šachtar Doněck - VfL Wolfsburg

   00:15 02:05
   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   04:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   00:05 00:35
   00:35

   NHL: St. Louis Blues - Vegas Golden Knights

   03:05

   NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program